Demirdöküm İsomix Kombiye Su Basma

Bilmenizi İsteriz! Demirdöküm İsomix model yoğuşmalı kombilerde basınç düşük olduğu zaman ekranda “F.022 Arıza Kodu” belirmektedir. Bu arıza kodu ile karşılaştığınızda tesisat su basıncının yetersiz yani 1 barın altında olduğunu anlayabilirsiniz.

Demirdöküm İsomix Kombiye Su Basma

İşlem doldurma musluğu-doldurma vanası ile yapılmaktadır. Bu yüzden işlem öncesi parçayı bulmanız gerekir. Doldurma musluğu kombinin sol altında monteli ve genellikle mavi renktedir.

  • Doldurma musluğunu sol tarafa doğru çevirdiğinizde aktif olacak ve aktif olması ile birlikte kombiden su sesi geldiğini duyacaksınız. Su sesi duymazsanız işlev sağlanamaz. Su sesi duyduktan sonra da basıncı kontrol etmelisiniz. Basınç 1 ile 2 bar arasına geldiğinde işlemi direkt sonlandırmalı yani doldurma musluğunu kapatmalısınız. İşlemi ekrandan hata kodu silinene kadar de yapabilirsiniz.

Uygulama basittir, servis çağırmadan direkt olarak yapılabilir. Ancak bazen aksaklıklar yaşanabilir ve başarılı sonuçlar alınmayabilir.

Hangi Durumlarda Servis Çağrılmalıdır?

  1. Doldurma musluğu işlem sırasına kırıldıysa,
  2. Doldurma musluğu hiç dönmüyor, sıkışmış durumdaysa,
  3. Doldurma musluğu dönüyor ancak su sesi duyulmuyorsa,
  4. Doldurma musluğu dönüyor, su sesi geliyor ancak basınç yükselmiyorsa,
  5. İşlem yapıldığı halde ekrandaki arıza kodu gitmiyor veya kombi devreye girip çalışmıyorsa mutlaka bir servis yardımı almalısınız.

Bu gibi durumlar teknik sorunlardır. Parça veya parçaların değişimi gerekebilir. Bu yüzden kullanıcı olarak can ve mal güvenliğinizi düşünmeli, cihaza müdahale etmeden teknik servis yardımı almalısınız

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x