Demirdöküm Neva Kombide F10 Arızası

Demirdöküm Neva F10 Arızası Nedir?

Tesisat devresi su basınç sorunudur. Bu arıza durumunda basınç düşük veya yüksek olabilir. Basıncı ekranda görüntüleyebilmek adına mode ve açma-kapama düğmesine aynı anda basmanız gerekir.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Öncelikle Neva kombinizde düşük su basınç sorunu mu yoksa yüksek su basınç sorunu mu olduğunu bilmeniz gerekir. Uygulamayı ona göre yapmanız şarttır. Mode ve açma-kapama düğmesine aynı anda bastığınız zaman ekranda bar seviyesi görünecektir. 1 barın altında ise (örneğin; 0,7 bar gibi) düşük demektir. 2,5-3 barın üstünde ise yüksek demektir.

Neva Kombiye Su Basma

  • Basınç eğer 1 barın altındaysa; Neva kombinin sağ alt kısmında siyah renkte doldurma musluğu vardır. Doldurma musluğunu sola doğru çevirin. Çevirdiğiniz an su sesi duyacaksınız. Su sesi ile birlikte basınçta yükselme olacaktır. Yani ekranı takip edin artış olduğunu göreceksiniz. 1,5 bara geldiğinde siyah doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Su basma işlemi tamamlanır ve ekranda derece belirir, cihaz çalışmaya kaldığı yerden devam eder.

Neva Kombideki Yüksek Basıncı Düşürme

  • Basınç eğer 2,5 barın üstündeyse; Neva kombinin yüksek basıncı düşürmek için en yakın kaloriferden su almak gerekir. Tesisat basıncını düşürmek amacı ile kaloriferden su boşaltılabilir. Kaloriferin üst yan kısmı açılır, su alınır ve basınç bu şekilde düşürülebilir. Ekranda aynı zamanda basıncın ne kadar azaldığını görüntüleyebilirsiniz.

DİP NOT: Neva kombide F10 arızası çok sık yaşanırsa, arıza durumunda belirtilen işlemleri yapamıyorsanız, işlem uygulamanıza rağmen sorun düzelmiyorsa mutlaka servis yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x