Eca Calora Digital E1 Arızası

Eca Calora Digital E1 Arıza Kodu Nedir?

Brülörde yanma olmadığını belirtir. Ateşleme arızası olarak da adlandırılabilir.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapmalı?

  • Dairenizde gaz olup olmadığını kontrol etmeli Bunun için ocak gibi ürünleriniz doğalgaz ile çalışmakta ise ocağınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Ocak çalışıyor ise Eca Calora Digital model kombinizin yanında bulunan gaz vanasına bakın ve açık olduğundan emin olun. Ocağınız da çalışmıyorsa ya ana gaz vanası kapalıdır ya bölgede çalışma vardır ve bu sebeple bölgesel olarak gaz kesintisi söz konusudur ya da fatura ödenmediği için gazınız kesilmiştir. Ana vanaya (kapı dışında yer alan) bakın. Vana kapalı ise açın. Mühür varsa gazınız kesilmiştir. Açık ise bölgede gaz çalışması vardır. Doğalgaz dağıtım şirketini arayarak konu hakkındaki bilgileri alabilirsiniz.
  • Calora Digital kombiye reset atmalı Ateşleme sorunlarında resetleme işlemi çoğu zaman arızanın çözümlenmesine yardımcı olabilmektedir. Bu durumda yapmanız gereken ise cihazı resetlemek olacaktır. Calora Digital model kombi ekranının hemen alt kısmında 4 ufak düğme göreceksiniz. Bu düğmelerin en başında (en solunda) üzerinde “R” harfi olan bir düğme vardır. Bu düğmeye bir kez basarak resetleme işlemini yapmış olursunuz. Arıza düzelmezse eğer işlemi birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz.

Arızanın Çözümü

Sorunun önce tespit edilmesi sonra çözümlenmesi adına önerimiz uzman Eca Servisi yardımı almanızdır. Fakat bizler yine de size yardımcı olmak amacı ile bu arıza durumunda karşılaştığımız arızalı olabilme ihtimali olan parçaları sunalım.

  • Gaz valfi Gazı şebekeden alarak bir bölümünü brülöre gönderip yanma oluşumuna katkıda bulunan bir parçadır. Ateşleme sorunlarında genelde karşımıza çıkabilmektedir. Arızalı olma durumlarında parça kesinlikle tamir edilemez. Gaz valfi değişimi yapıldığında sorun çözümlenecektir.
  • Anakart Calora Digital model kombilerin beynidir. Parçaların çalışması adına komut verir. Bu sebeple de hemen her bir arıza durumunda karşımıza çıkabilmektedir. Ateşleme sorunlarının sebebi olabilmektedir. Bu sorunda arızalı olarak karşımıza çıkar ise anakart tamiri olur veya değişimi yapılır sorun çözümlenir.
  • İyon-ateşleme elektrotları Eca Calora Digital model kombilerin yanma haznesinde brülörün hemen ön kısmında ateşleme çubuğu ve iyonizasyon çubuğu yer alır. Zamanla tıkanması veya arızalanması sebebi ile bu gibi sorunları yani ateşleme sorunlarını meydana getirebilir. Bu durumda parça temizlenir veya değişimi yapılarak sorun çözümlenir.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x