Eca Calora Digital P1 Arızası

Eca Calora Digital P1 Arızası Nedir?

Tesisat su basıncının düşük olduğunu belirtir.

Eca Calora Digital P1 Arızası durumunda tesisat su basıncının düşük olduğunu yani bar seviyesinin 1 bar altında olduğunu belirten bu arıza durumunda kombiye su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz. Çözüm konusunda servis yardımı almanıza gerek yoktur. Basit bir uygulama olan su basma işlemini kendiniz de yapabilirsiniz. Tabi öncesinde işlemin nasıl yapıldığını bilmeniz gerekir.

Eca Calora Digital Kombiye Su Basma

Calora Digital model kombi altındaki mavi veya siyah doldurma musluğu ile su basmalısınız. Doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi duyacaksınız. Su sesi ile beraber su dolumu başlayacaktır. Su basma işlemini panelin sağındaki bar göstergesi (manometre) 1,5 değerine gelene kadar devam ettirmelisiniz. Bu değere geldiğinde işlem tamamlanır ve sorun çözümlenir.

İşlem sonrasında sorun çözümlenmez de hala devam ederse eğer bu durumda cihazı resetlemeniz gerekir. Resetleme işlemini ekranın alt tarafından bulunan “R” düğmesine birkaç saniye basılı tutarak gerçekleştirebilirsiniz. Tek bir resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise resetleme işlemini birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz.

Su Basma Uygulaması Sırasında

  • Doldurma musluğu kırıldığı zaman yenisi ile değişimi gerekir, servisi aramalısınız.
  • Doldurma musluğu çevriliyor ama su sesi duyulmuyor ve bar değeri sabit kalıyorsa parça arızalıdır yenisi ile değişimi gerekir, servisi aramalısınız.
  • Doldurma musluğu çevriliyor, su sesi geliyor ama bar değeri sabit kalıyorsa göstergede sorun vardır, parça değişimi gerekir, servisi aramalısınız.
  • Doldurma musluğu ile su basımı yapıldı, resetleme işlemi yapıldı ama arıza kodu ekranda belirmeye devam ediyorsa basınç sondasında sorun olabilir, parça değişimi gerekir, servisi aramalısınız.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x