Eca Confeo Dijital D1 Arızası

Eca Confeo Dijital D1 Arıza Kodu Nedir?

Alev devresi sorunudur.

Kullanıcı Servis Öncesi Neler Yapabilir?

Alev oluşum sorunudur. Alev oluşumunda bir sıkıntı olduğunu belirten bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek uygulama resetleme uygulamasıdır. Confeo Dijital model kombinin ekranının hemen alt kısmında “R” harfinde bir düğme bulunmaktadır. 2 saniye kadar basılı tuttuğunuzda resetleme işlemi yapmış olursunuz. Bu arıza durumunda da birkaç kez resetleme işlemini mutlaka uygulamalısınız. Uygulama sonrasında sorun düzelmez ise mutlaka Eca Servisi yardımı almalısınız.

Arızanın Çözümü

  • İyonizasyon elektrodunda problem olabilir İyonizasyon elektrodu yanma haznesinde bulunan alev algılayıcı parçadır. Kombide önemi büyük parçalardan biridir. İnce uzun çubuk şeklindedir. Arızalandığı zaman alev oluşumunu hissetmez ve bu sebeple alev denetimi sorunu verebilir. Bu durumda değişimi gerekmektedir.
  • Anakartta problem olabilir Anakart her model kombide beyin işlevindedir. Parçaları yönetir ve parçalar komut alarak çalışma yapar. Arızalandığı zaman da komut veremez ve buna benzer birçok sorun yaşanabilir. Anakart arızalı ise tamiri ya da değişimi yapılır ve sorun bu şekilde düzeltilir.
  • Gaz valfinde problem olabilir Eca Confeo Dijital model kombilerde bu sorunun yaşanılmasındaki en önemli sebeplerden biridir. Gaz valfi şebekeden gazı alarak brülörde yanma oluşumuna yardımcı olur. Arızalandığı zaman alev yokluğu ve ateşleme sorunları yaşanabilir. Bu gibi durumlarda uzman yardımı alıp parçayı değiştirmek gerekir. Uzman yardımı almanız gerekir.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x