Eca Confeo Dijital P1 Arızası

Eca Confeo Dijital P1 Arıza Kodu Nedir?

Düşük su basınç problemidir.

Sorun Neden Yaşanır?

Bu arıza durumunun öncelikle yaşanma sebepleri hakkında sizlere kısa bir bilgi sunmak isteriz. Eca Confeo Dijital model kombiler bilindiği üzere doğalgaz elektrik ve su ile çalışma yapmaktadır. Konut içinde doğalgaz ve elektrik olmadığında veya tesisat içinde su olmadığında cihaz arızaya geçmektedir. Çoğu zaman da çalışmamaktadır. Özellikle de tesisat suyu kullanıma bağlı azalabilmektedir. Bu gibi durumlarda her zaman uzman yardımı almak yerine cihaza kendiniz su basmanız gerekir. Bu arıza kodu da tesisat içindeki suyun 1 bardan az olduğunu ve cihazın su olmadan çalışma yapmayacağını belirtir. Yani aslında kombinize 1,5 bar kadar su basarak sorunu çözümlemiş olursunuz.

Confeo Dijital Kombiye Su Basma

Confeo Dijital model kombide panelin sağ alt kısmına baktığınızda yuvarlak bar göstergesi göreceksiniz. Aynı şekilde kombiye monteli alt kısmında mavi çevirmeli plastik uçlu doldurma musluğu vardır. Doldurma musluğunu sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir. Basınçta yükselme olur ve 1,5 bar kadar su bastığınızda sorun çözümlenmiş olur.

İşlem sonrasında sorunun düzelmediğini gördüğünüzde “R” harfinde olan reset düğmesine uzun süre basılı tutmanız gerekmektedir. Basılı tuttuğunuzda resetleme işlemini yapmış olursunuz. Uygulama sorun düzelmediği sürece birkaç kez daha yapılabilir. Uygulamadan sonra sorun yine düzelmez ise veya işlemi yapamadıysanız mutlaka servis yardımı almanız gerekir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x