Eca Confeo Dijital T3 Arızası

Eca Confeo Dijital T3 Arıza Kodu Nedir?

Merkezi ısıtma sensörü sorunudur.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapabilir?

  • Confeo Dijital Kombiyi Resetleme Confeo Dijital model kombinizin önüne geçerek paneline bakın. Ufak olan ekranının hemen alt kısmında 4 adet küçük düğme yer almaktadır. Bu düğmelerin en başındaki (en solundaki) düğmede “R” harfi olduğunu göreceksiniz. Confeo Dijital model kombiyi resetlemek için bu düğmeye birkaç saniye basmanız yeterlidir. Sorun düzelmediği sürece işlemi birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz.

Önemli olan işlem sonrasında sorunun düzelip düzelmediğidir. Sorun çoğu zaman düzelir çoğu zaman düzelmez. Düzelme olur ise cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat sorunda düzelme olmaz ise daha fazla resetleme işlemi yapmadan Eca Servisi arayarak yardım almalısınız. Uzman ekip tarafından arıza durumu yerinde tespit edilir ise net teşhis ile kesin sonuç alabilirsiniz.

Arıza Çözümü

  • Kalorifer ntc sinde sorun olabilir Kalorifer sensörü kombide merkezi ısıtma sisteminde görev alan bir parçadır. Suyun derecesini ölçerek elektronik karta sunar ve kaloriferlerin ısınmasına yardımcı olur. Arızalandığı zaman bu işlevi sağlayamaz ve ekranda bu hata kodu yer alır. Parça arızasında tamir olmaz. Sıfırı ile değişimi yapılarak sorun çözümlenir.
  • Kalorifer sensör kablolarında kopma-kısa devre olabilir Kalorifer sensörü kablolarla bağlı durumdadır. Kalorifer sensörü kablolarında kopma veya kısa devre durumları söz konusu olduğunda bu sorun yaşanabilir. Uzman ekipler tarafından yerinde tespit ve gerekli müdahale yapıldığında sorun çözümlenir.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x