Eca Eurostar EA Arızası

Eca Eurostar EA Arıza Kodu Nedir?

Gaz yokluğu ve iyonizasyon sorunudur.

Bu Sorunda Kullanıcı Ne Yapabilir?

Böyle bir arıza durumu ile karşılaştığınız zaman önce dairenizdeki gaz vanalarını kontrol ederek vanaların açık olduğundan emin olun. Dairenizde gaz kesintisi varsa bölgenizin doğalgaz firmasını arayarak bilgi ve yardımları almalısınız. Ancak gaz kesintisi yoksa, ocağınız yanıyorsa cihaza reset atabilirsiniz.

Resetleme dışında yapabileceğiniz başka bir işlem veya müdahale bulunmamaktadır. Eurostar model kombilerde direk reset düğmesi bulunmaz. Açma-kapama işlemi ile resetleme uygulaması yapabilirsiniz. Resetleme işleminde öncelikle cihazı açma-kapama düğmesine basarak kapatmalısınız. Birkaç saniye sonra yeniden açarsanız eğer resetlemiş olursunuz. Bu uygulamayı birkaç kez uygulamanızı tavsiye ederiz. Sonuç alamadığınız durumlarda mutlaka uzman yardımı alın, yapabileceğiniz başka bir işlem ve uygulama bulunmamaktadır.

Muhtemel Sebepler Nelerdir?

  • Elektronik kart arızası Kombinin beyni olan parçadır ve hemen her arıza durumunda karşımıza çıkabilmektedir. Eurostar model kombilerde de ateşleme ve iyonizasyon sorunlarında karşımıza çıkabilmektedir. Arıza durumunda elektronik kart tamiri yapılır. Kullanıcı talebi olur ise değişimi de yapılabilmektedir. Uygulamalar ile sorun çözümlenir.
  • Gaz grubu arızası Gaz valfi veya gaz armatörü olarak adlandırdığımız önemli parçalardan biridir. Özellikle de ateşleme sisteminde önemlidir. Arızalandığında genelde karşılaşılan sorun ateşleme ve iyonizasyon sorudur. Parça arızalı ise tamiri yapılmamaktadır, değişimi ile sorun çözümlenebilmektedir.
  • İyonizasyon ateşleme elektrodu arızası Ateşleme elektrodu ve iyonizasyon elektrodu arızası olabilir. Elektrotların arızalanması halinde veya tıkanması halinde de bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda da yapılması gereken şey parça değişimidir. Uzman yardımı almalısınız.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x