Eca T5 Arızası

Eca T5 Arıza Kodu Nedir?

Eca markalı Fortius, Calora Digital ve Confeo Dijital model kombilerde sıcak su sensörü arızasıdır.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Eca kombi kullanıcıları bu arıza durumu ile karşılaştıkları zaman kombiyi sadece resetlemelidir. Eca markalı kombilerde resetleme işlemi modele göre değişmektedir. R harfinde düğme var ise bir kez basmalısınız. R harfinde düğme yok ise ekranın üstünde bulunan ufak dikdörtgen şeklindeki düğmeye basmanız yeterli olacaktır. Arıza durumu tek bir reset işlemi ile düzelmez ise bu durumda işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Hala sonuç alamadıysanız bu durumda resetleme işlemini bırakmalı ve mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Arızanın Sebepleri Nelerdir?

  • Sıcak su ntc sinde arıza olabilir Sıcak su sensörü suyun akışını ölçerek karta bilgi sunan parçadır. Karttan gelen emir ile de kombinin sıcak su talebinde çalışmasına yardımcı olur. Arızalanması halinde suyun sıcaklığını ölçemez ve genelde sıcak su sorunu yaşanır. Bu durumda parça değişimi gerekir.
  • Sıcak su ntc kablolarında sorun olabilir Sıcak su sensör kablolarında kopukluk olduğunda veya kısa devre olduğunda da bu sorun yaşanabilmektedir. Bu durumda kablo grubu değişimi gerekir. Uzman servis ekibinin tespiti sonrasında gereken işlem de yerinde yapılacaktır.
  • Sıcak su ntc borularında nemlenme olabilir Sıcak su sensörü borularında nemlenme meydana geldi ise bu sebeple de sıcak su sensör sorunu yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise borudaki nemlenme temizlenir ve sorun giderilir. Bu uygulamayı da ancak uzman servis ekibi yapabilir.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x