Gaz Alarm Cihazı

Gaz Alarm Cihazı Nedir?

Tutuşabilir gazları erkenden algılamakta olan, bağımsız, kullanımı her doğalgazlı alanda tavsiye edilen, “Gaz Kaçağı Dedektörü” olarak da bilinen bir cihazdır.

Evlerimizin olmazsa olmazları kombilerin doğalgazla çalışması sebebiyle sağlığa zarar vereceği aşikârdır. E tabi bir de doğalgazlı ocaklarımız vardır. Doğalgaz kaçakları durumlarında evde olsak da olmasak da kaçakları tespit etmemiz çoğu zaman güç çoğu zaman geç olur. Bu gibi durumlara karşı bir “Gaz Alarm Cihazı” kullanmak çözüm olacaktır.

 

 

Gaz Alarm Cihazı Nasıl Çalışır?

Gaz Alarm Cihazları iç ortamdaki gaz sızıntısı yoğunluğunu ölçmek için imal edilmiştir. Gaz sızıntısı seviyesini düzenli olarak ölçer ve önceden belirlenmiş olan eşik değerinin üstünde bir sızıntı algıladığında kullanıcısına sesli ve ışıklı olarak uyarı verir.  Gaz yoğunluğu yeniden eşik değerin altına düşerse gaz alarm cihazındaki ses ve ışık uyarısı durur ve normal çalışma konumuna döner.

Gaz Alarm Cihazının Faydaları Nelerdir?

Doğalgaz sızıntısı gibi durumlarını tespit edip kullanıcısını sesli ve ışıklı şekilde uyarır ve sayede oluşması mümkün olan “ZEHİRLENMELERİN, PATLAMALARIN VE BÜYÜK YANGINLAR” ın önüne geçer.

Kısacası iç ortamda “CAN VE MAL GÜVENLİĞİ” sağlar.

Dairenizde sadece bir adet değil birkaç adet da Gaz Alarm Cihazı kullanabilirsiniz. Mesela kombiniz balkonda diye gaz alarm cihazına ihtiyacım yok diye düşünmeyin. Mutfakta doğalgazla çalışan ocaklarınız olduğunu unutmayın!

UYARI! Doğalgaz şirketleri tarafından “Gaz Alarm Cihazı” kullanımı zorunlu değildir. Bu sebeple de çoğu kullanıcı bu konuda bilinçli değildir, bilinçli olsa bile zorunlu olmadığı gerekçesiyle kullanmamaktadır. Günümüzde doğalgaz zehirlenmelerinin ve sonrasında meydana gelen ölümlerin en temel sebeplerinden biri de “Gaz Alarm Cihazı” nın kullanılmıyor olmasıdır! Bu yüzden biran önce bu cihazı kullanalım ve kullanmayan yakınlarımıza da tavsiyelerde bulunalım.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x