İmmergas Victrix 20 Arızası

İmmergas Victrix 20 Arızası Nedir?

Hatalı alev oluşumu veya parazit alevlenme olarak bilinen arıza kodudur.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

İmmergas Victrix model kombinizde 20 arıza kodu ile karşılaştığınız zaman yapabileceğiniz tek işlem resetlemedir. Victrix model kombi panelinde “reset” yazan bir düğme olmalıdır. Düğmeye birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda cihazı resetlemiş olursunuz. Victrix model kombiyi arızadan çıkarmak adına bu uygulamayı birkaç kez tekrar etmelisiniz. Maksimum 3 resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise cihaza başka bir müdahalede bulunmadan mutlaka servis yardımı almalısınız.

Arızanın Sebepleri Nelerdir?

  • İyonizasyon elektrodunda sorun olabilir İyon çubuğu olarak da adlandırabileceğimiz bu elektrodun tıkandığı veya arızalı olduğu durumlarda alev algılanamaz ve cihaz ateşlemeyi başarılı yapamaz. Bu durumda parça tıkalı ise tıkanıklık giderilir, arızalı ise değişimi yapılarak sorun çözümlenir. Genelde sıkça karşımıza çıkan bir arıza durumudur.
  • Gaz armatöründe sorun olabilir İmmergas Victrix model kombide ateşleme sisteminde görev alan en önemli parçadır. Gaz grubu ve gaz valfi olarak da adlandırılabilmektedir. Arıza yapma durumunda alev algılanmayabilir ve buna benzer daha birçok sorun yaşanabilir. Parça arızalı olarak tespit edilir ise tamiri olmaz, sıfırı ile değişimi gerekmektedir.
  • Anakartta sorun olabilir Anakart İmmergas Victrix model kombilerin beynidir. Parçalara komut ve emir vererek çalışma yapmasına yardımcı olur. Arıza yaptığında ise alev algılanmamanın yanı sıra daha birçok sorun daha meydana gelebilir. Bu durumda arızalı olan anakart ya tamir edilir ya da sıfırı ile değiştirilir. Sorun da bu şekilde çözümlenmiş olur.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x