Kombi Reset Atma

Kombiye Iyi mi Reset Atılır?

Resetleme işlemi kombilerde oluşan sorunlarda servis öncesi yapılması ihtiyaç duyulan en mühim uygulamadır. Bir çok arıza durumunda resetleme işlemi servis öncesi müdahalede işe yarayabilmekte ve problemi çözümleyebilmektedir.

  • Kombilerin bazılarında “R” harfinde düğme yer alır. Bir kez basıldığında resetleme işlemi yapılabilir.
  • Kombilerin bazılarında “reset” yazan düğme yer alır. Bir kez basıldığında resetleme işlemi yapılabilir.
  • Kombilerin bazılarında “R” konumu yer alır, düğme “R” konumuna çevrildiğinde resetleme işlemi yapılabilir.
  • Kombilerin bazılarında “alev simgesi üstüne x işareti” olan düğme yer alır. Birkaç saniye kadar basılı tutulduğunda resetleme işlemi yapılabilir.
  • Kombilerin bazılarında reset düğmesi yer almaz. Direk kapatılır ve birkaç saniye sonrasında tekrardan açılarak resetleme işlemi yapılabilir.

Kombiyi Resetleme işlemi marka model ve çeşitlere gore bu şekilde yapılmaktadır. Resetleme işlemi basittir. Kombinizde bahsedilen şekilde reset düğmesi yer almıyorsa informasyon ve yardımları almak adına Kombi Servisi’ni arayabilirsiniz. Davet merkezi ekibimiz sizlere telefon aracılığı ile ihtiyaç duyulan detayları sunarak destek olacaktır.

Kombi Hangi Durumda Resetlenmeli?

Kombi her arıza durumunda resetlenmez ve resetlenmemelidir de… Kombilerde arıza ledi yandığında yada ekranda arıza kodu belirdiğinde resetleme işlemi yapılmalıdır. Her resetleme işlemi kombi sorununu çözümlemez. Arıza kodu açıklamasında yada arıza ledi açıklamasında resetleme işleminden bahsediliyorsa eğer resetleme işlemi yapılmalıdır.

Kombiler arıza durumlarında maksimum 3 kez resetlenebilir. Maksimum 3 resetleme sonrasında arıza durumunda değişim olmaz ise cihaza müdahale edilmeden ne olursa olsun uzman yardımı alınmalıdır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x