Kombi Ses Yapıyor

Kombi emek harcama esnasında ses yapıyor ise bu birçok etmene bağlıdır. Sıcak su musluğu açıldığında, petek sistemi devreye girdiğinde ses yapma durumu görülebilir ki bu oldukça normaldir. Bu durumlar haricinde devamlı ses yapmış olduğu görülür ise bu durumda problem var anlama gelir. Kombilerden çıkan ses birçok şeye benzetilmektedir. Genel anlamda kullanıcılar kombi vapur sesi çıkarıyor, kuş öter benzer biçimde ses yapıyor benzer biçimde tabirlerde bulunur. Kombi Ses Yapıyor ise bu durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Bundan dolayı de cihazınıza müdahale etmeye çabalamayın. Aksi halde cihazda oluşan sorunları büyütürsünüz ve bu durum masrafın da çoğalmasına niçin olur.

Kombi Niçin Ses Yapar?

  • Fan motorunda problem olabilir Bilhassa de hermetik ve yoğuşmalı kombilerde atık gaz sisteminde vazife alan en mühim parçadır. Arızalanma sebeplerinin başlangıcında kombinin bakımsız kalması yer alır. Bakım uygulamasında fan lüzumlu ise sökülerek temizlenebilir ve ihtiyaç duyulan kontroller problem oluşmadan yapılabilir. Aygıt bakımsız kaldı ise fan denetim edilemez ve arıza durumu da tespit edilemez. Fan motoru sorununda genel anlamda fan tamiri ya da değişiklik yapılarak sorun çözümlenebilmektedir. Fan tamiri işlemini ucuza getirmek için linki tıklayabilirsiniz.
  • Pompa arızalı olabilir Kombilerin çeşidi, marka modeli ne olursa olsun devir daim yapma görevinde olan bir parçadır. Parça arızalanma durumlarında birçok problem oluşabilir. Pompa arızasında genel anlamda onarım de yapılabilmektedir. Fakat arıza durumlarında kullanıcı talebi ile ya da parçanın arıza durumuna gore değişiklik işlemi de yapılabilmektedir. En ucuza pompa tamiri için linki tıklayabilir bu mevzuda daha çok data de alabilirsiniz.
  • Gaz grubunda problem olabilir Kombilerde gaz valfi yada gaz armatörü olarak da malum bir parçadır. Ateşleme sisteminde görevi önemlidir. Kombide ses yapma sorunlarında nadiren de olsa karşımıza arızalı olarak çıkabilir. Arıza durumunda parçanın tamiri olmaz sıfırı ile değişimi gerekmektedir.
  • Üç yollu vanada problem olabilir Kombide kullanılan mevcut iki sistemi (sıcak su ve petek) birbirinden ayırma özelliğinde olan parçadır. Arıza yapmış olduğu vakit genel anlamda ses yapma sorunlarının yanı sıra birçok problem daha yaşanılabilir. Ses hayata geçirmeye sebep olan parça üç yollu vana ise tamiri yada değişimi yapılabilmektedir.
  • Kombi kapağı yerine oturtulmamış olabilir Kombiye daha öncesinde müdahale yapılmış oldu ise kapağının tamamen takılmaması sebebi ile ses yapabilmektedir. Kapağın yerine oturtulması ile problem çözümlenecektir. Bu durumda uzman yardımı alınması gerekir.
  • Kombi bacası yerinden çıkmış olabilir Kombilerin marka modeli ya da çeşidi ne olursa olsun bacası ya da dışarı uzanan hava akım borusu ne olursa olsun bulunur. Bacanın yerinden çıkmış olduğu durumlarda da ses yapma problemi görülebilir. Bu durumda baca yerine oturtulur ve problem çözümlenmiş olur.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x