Kombide Voltaj Sorunu

Kombide Voltaj Arızası Nedir?

Kombi şebekeden aldığı elektrik ile çalışmaktadır. Şebekeden altığı elektrikte bir dalgalanma meydana geldiğinde kombi bu dalgalanmadan etkilenerek arıza yapabilmektedir. Oluşan arıza durumlarında da genelde kombi çalışmamaktadır.

Arıza Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Kombiler günümüzde birçok marka ve modelde aynı zamanda çeşitte daire ve konutlarımızda yerini alarak kullanılır. Kombilerin marka model ve çeşitlerine göre ekranda hata kodları yer almaktadır. Voltaj sorunlarında da kombi genelde bu sorunu ifade etmek amacı ile ekranda hata kodu belirecektir. Kombinizin marka modeline ve çeşidine bağlı olan kullanım kılavuzunu incelediğinizde açıklaması geri besleme sorunu ya da voltaj sorunu olarak görünüyor ise cihaza müdahale etmeye çalışmayın. Cihaz resetleme işlemini otomatik yapacaktır. Sorunun uzun süre devam ettiği durumlarda dairenize elektrikçi çağırarak elektrik voltajını ölçtürebilirsiniz. Voltaj düşük ya da yüksek çıkarsa elektrikçi size ona göre bir öneride bulunur. Voltajın normal çıktığı durumda ise muhtemel sebep kombi arızasıdır.

Sorun Nasıl Çözümlenir?

Bir kombide voltaj sorunu yaşanıyor ve voltaj ölçüldüğünde normal (220 Volt) çıkıyor ise bu durumda kombi parçalarında sorun var demektir. Kombilerde genelde voltaj problemi yaşandığında (sık sık elektrikler gidip geldikten sonra genelde yaşanılır) elektronik kart yanmakta veya hasar görmektedir. Elektronik kart arızası durumunda parça teste alınır, yapılabilir ise elektronik kart tamiri yapılır, olmaz ise sıfırı ile değişimi yapılır ve sorun çözümlenir. Uygulama sırasında kullanıcı talebi de önemlidir.

Sorunun çözümlenmesi adına uzman yardımı almanız önemlidir. Cihazınıza kendiniz müdahale etmeye kalkmayın. Aksi halde sorun çözümlenmeyecek aksine büyüyecektir. Sağlık açısından sorunlar da yaşayabilirsiniz. Bu nedenle mutlaka uzman yardımı alın önerisinde bulunmaktayız.

Bu Sorunu Yaşamamak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Kombide özellikle de kış dönemlerinde karşılaşılan (her dönem karşılaşılabilir) Voltaj Sorununun önüne geçmek adına “KOMBİ REGÜLATÖRÜ” kullanmanız gerekir. Bu cihazı kullanmıyorsanız voltaj sorununu mutlaka yaşarsınız. Daha öncesinde voltaj sorunu yaşayıp kombiye müdahale edilerek sorun çözümlendi ise yine aynı sorunla karşılaşabilme ihtimaliniz yüksektir. Bu gibi durumlarda kombi regülatörü kullanmazsanız eğer kombinize yapılan işlem garantiye girmez. Aynı uygulama için yine ücret ödemek durumunda kalırsınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x