Protherm Leon F2 Arızası

Protherm Leon F2 Arıza Kodu Nedir?

Sıcak su sensör sorunudur.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapabilir?

Protherm Leon model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda sadece resetleme işlemi yapabilirsiniz.

  • Protherm Leon Kombiyi Resetleme Leon model kombilerde 3 düğme yer alır. Bunlardan biri sıcak su ayar düğmesi, biri kalorifer ayar düğmesi diğeri ise açma-kapama ve konum değiştirme düğmesidir. Leon model kombilerde direk reset düğmesi bulunmaz. Resetleme işlemi yapmak adına düğmeyi “0” konumuna getirmeli birkaç saniye sonrasında hangi konumda çalıştıracaksanız (sıcak su veya ısınma) o konuma getirmelisiniz. Bu şekilde cihazı resetlemiş olursunuz.

Leon F2 Arızasında cihazı en fazla 3 kez resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında arıza durumu devam etmekte ise yapabileceğiniz başka bir işlem veya müdahale bulunmamaktadır. Uzman Protherm Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

Arıza Nasıl Çözümlenir?

  • Sıcak su sensöründe sorun olabilir Sıcak su sensörü kombide su sıcaklığını ölçerek elektronik karta bildirir ve sıcak su kullanımında cihazın çalışmasını sağlar. Sıcak suda görev alan önemli parçalardandır ve ntc olarak da bilinmektedir. Arıza durumunda bu sorun yaşanabilir ve ekranda bu hata kodu belirebilir. Sıcak su sensörü arızasında tamir işlemi olmaz. Parça değişimi ile sorun çözümlenebilir.
  • Sensör kablolarında kısa devre ya da kopma olabilir Sıcak su sensör kablolarında kopma olduğunda veya kısa devre durumu olduğunda da bu sorun yaşanabilir. Bu durumda kablolar ile alakalı gereken işlemler yapılarak sorun çözümlenebilir.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x