Protherm Leopard Kombide F4 Arızası

Protherm Leopard Kombide F4 Arızası Nedir?

Sıcak su sensörü sorunudur.

Genelde sıcak su arızalarında karşımıza çıkan sıcak su sensörü tamir edilemez. Arıza durumlarında mutlaka parçanın değişimi yapılmalıdır. Parça değişimi ile sorun giderilebilir. Fakat her sıcak su sorunu sıcak su sensör sorunu demek değildir.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapabilir?

Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapmanız gereken tek işlem cihazı resetlemektir. Maksimum 3 kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise başka bir işlem ya da uygulama yapmaksızın servis yardımı almalısınız. Soruna müdahale etmesi açısından uzman yardımı alırsanız kısa sürede daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Arızanın Sebepleri Nelerdir?

  • Sıcak su sensörü arızalı olabilir Sıcak su sensörü yani sıcak su ntc si olarak adlandırabileceğimiz bu parçanın Leopard kombideki görevi sıcaklık derecesini kontrol ederek elektronik kart ile irtibatta kalmaktır. Arızalandığı zaman sıcak su derecesini ölçemez ve genelde cihazda sıcak su problemleri yaşanır. Yalnız her sıcak su sorunu yaşandığında sorun sadece sıcak su sensöründe ya da ntc sinde demek doğru olmaz. Net teşhis için ve sorundan kurtulmak için mutlaka uzman yardımı alınız.
  • Sıcak su sensör kablolarında kısa devre veya kopma olabilir Bu da genelde sıcak su sorunlarında karşımıza nadiren de olsa çıkan bir durumdur. Bu gibi durumlarda kısa devre ya da kopma gibi durumlar giderildiğinde sorun çözümlenecektir. Kesin teşhis ve çözüm adına mutlaka servis yardımı alınız.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x