Süsler Dorlion Arıza Kodları

Makalemizde yer edinen bilgiler Süsler Dorlion serili 5101 Manotermik/5105 Bitermik Hermetik kombiler, 5100 Manotermik/5104 Bitermik Bacalı kombiler, 5107 LCD Manotermik hermetik kombiler, 5103 LCD Manotermik Hermetik kombiler için geçerli arıza kodlarıdır.

E0 Arıza Kodu Anakart arızası.

Çözüm Ekranda bu hata kodu beliriyor ise servis ulaşmadan önce kombiye reset atmalısınız. Resetleme uygulamasını en fazla 3 kez yapın. Uygulamalardan sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise servisi aramalısınız. Bu arıza durumunda anakart tamiri yada değişimi yapılabilmektedir. Soruna müdahale edilmesi ve arızanın giderilmesi açısından uzman desteği alabilirsiniz.

E1 Arıza Kodu Döşem su basıncı yetersiz.

Çözüm Bu arıza durumu genel anlamda oldukça sık yaşanır. Su basıncının düşük bulunduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer cihaza su basmanız gerekir. Döşem su basıncını doldurma musluğu ile 1,5 bara kadar getirin. Su basma işlemi sonrasında arıza düzelecektir. Düzelme olmadığında resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrası arıza düzelmezse, arıza sıkça yaşanırsa ya da işlemi yapamazsanız eğer servis desteği alabilirsiniz.

E2 Arıza Kodu Ateşleme arızası.

Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer ilk olarak kombinize gaz gelip gelmediğine bakmalısınız. Kombinize gazın gelmesi gerekir. Gaz gelmiyorsa doğalgaz ile ilgili bir mesele olabilir. Gaz vanalarına açık olmasına karşın kombinize gaz gelmiyorsa eğer doğalgaz firmasını arayarak informasyon ve yardımları alabilirsiniz. Gaz vanaları açık ve kombiye de gaz geliyor ise kombiyi resetleyebilirsiniz. Arızada düzelme olmadığı sürece resetleme işlemini de en fazla 3 kez uygulayabilirsiniz. Gene de sorunda düzelme eğer olmazsa eğer; gaz valfinde, elektronik kartta ya da iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda mesele olabilir. Bu benzer biçimde durumlarda uzman yardımı almanız gerekmektedir.

E3 Arıza Kodu Isıtma sensörü arızası.

Çözüm Isıtma sensörünün arızalı olabileceğini belirtir. Kalorifer sensörü bağlantılarında mesele var ise, sensör boruları nemlenmiş ise bu mesele yaşanabilir. Bu arıza durumunda teknik açıdan arızanın tespit edilerek çözümlenmesi amacı ile servisi aramalısınız.

E4 Arıza Kodu Sıcak su sensörü arızası.

Çözüm Sıcak su şu demek oluyor ki kullanım suyu sensöründe mesele olabilir. Sıcak su sensörünün arızalı olma riski fazladır. Sadece sensöre bağlı borularda nemlenme olması ya da sensör kablolarında kopukluk-kısa dönem durumu olması halinde de bu mesele yaşanabilmektedir. Arızanın gene de tespit edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

E6 Arıza Kodu Aşırı ısınma hatası.

Çözüm Kombi tesisatında bulunan suyun aşırı sıcak olması sebebi ile güvenlik termostatın devrede bulunduğunu belirtir. Bu benzer biçimde arıza durumları birçok sebebe bağlıdır. Servis öncesi kombiye reset atın, kalorifer ve döşem vanalarına bakın, vanalar kapalı ise açın. Vanalar açık, kombiyi resetlediniz sadece arıza durumunda düzelme olmuyor ise; üç yollu vana arızalı olabilir, ana eşanjörde mesele olabilir, pompada mesele olabilir, döşem tıkanmış olabilir, tesisatta hava olabilir yada kalorifer dönüş vanasındaki filtre tıkalı olabilir. Arızanın tespit edilip çözümlenmesi açısından servis yardımı almanız gerekmektedir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmemelisiniz.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x