Vaillant ecoVİT Hata Kodları

F00 hata koduIsıtıcı akış sensörü açık devresi. Çözüm Isıtıcı akış sensörü bağlantılarında bir açık olabilir. Sensör arızası da olabilir. Teknik olarak hata yerinde görülmelidir. Bilgi ve yardım için Vaillant Servisi’ni aramalısınız.

Hata kodu F10

Isıtıcı dönüş suyu sensörü bağlantısı bozuk. Çözüm Kalorifer dönüş suyu sensörü bağlantıları kopmuş veya sensör arızalı olabilir. Tespit ve müdahale için teknik yardım almalısınız.

Hata kodu F13

Kazan sensörü sorunu Bu kod, sensörün çalıştığını veya sensörün arızalandığını gösterir. Müşteri Hizmetlerini arayarak yardım almalısınız.

Hata kodu F20

Duman sistemi sıcaklığı maksimum değere ulaştı. Çözüm Duman sıcaklığının maksimum değere ulaştığını gösteren hata kodudur. İleri veya geri sensöründe, bujide veya ateşleme kablosunda sorun olabilir. Kesinlikle servis yardımı almalısınız.

F27 Hata kodu

Gaz vanası kapalı ancak iyonlar alev algılıyor. Çözüm Yanlış alev de diyebileceğimiz bu arızada bu durum gaz vanası kapalı olduğu halde iyonizasyon elektrodunun iyon tespit ettiğini gösterir. İyonizasyon elektrotunda bir arıza olabilir veya gaz valfleri sızdırıyor olabilir. Elektronik kartta da sorun olabilir. Kesin tespit ve müdahale için uzman yardımı almayı unutmayın.

Hata kodu F28

Cihaz etkinleştirildiğinde alev üretilmiyor. Çözüm Bu arıza durumunda kombi tutuşmaya çalışır ancak yanmadığı için amacını yerine getiremez alev söndürülür. Çözüm Bu, alevin kapatıldığını ve bu nedenle cihazın düzgün şekilde ateşleyemediğini gösteren hata kodudur.

Hata kodu F32

Fan motoru arızası. Çözüm Bu hata, aygıtı devre dışı bırakır ve çalışmaz.

Hata kodu F37

Fan motoru hızı sapmalarının sayısı. Çözüm Bu arıza oluşursa fan motorunda bir sorun olabilir. EcoVİT model kazanlarda döner fan bulunmaktadır. Fan hızı düşerse bu arıza meydana gelebilir. Sorun fanla ilgili olabilir. Algılama ve çözüm için hizmet yardımı aramaya devam edin.

F42/F43 hata kodu

Kablo demeti açık veya kısa devre yapmış. Çözüm Bu hata durumunda, net tanımlama için hata yerinde incelenmelidir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.

F60/F63/ F64/F65/F67 hata kodu

Elektronik kartta olası sorun. Çözüm ecoVİT kombi ekranında çıkan bu hata kodları ile olası sorun elektronik kart ile ilgilidir.Kart işlemleriyle ilgili olarak profesyonel yardım almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x