Vaillant eloBLOCK Arıza Kodları

Vaillant eloBLOCK Hata Kodları Makalemizde yer edinen bilgiler Vaillant eloBLOCK Elektrikli Isıtma Cihazında olup biten arızalar ve çözüm detayları ile alakalıdır. F00-F10-F13-F19 Arıza KoduSıcak su sensör sorunu. Çözüm Sıcak su sensörü arızasında, sensör kablolarında sıkıntı olduğunda, sensör borularında rutubet olduğunda yada elektronik kart arızasında bu sıkıntı yaşanabilir. Bu şeklinde durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan kesinlikle servis yardımı almalısınız. Vaillant eloBLOCK Arıza KodlarıF20 Arıza Kodu

Emniyet kapanması. Çözüm Limit termostat arızası da diyebiliriz. Bu şeklinde durumlarda aleti kapatıp tekrar açmalısınız. Sorun devam ediyorsa şayet Vaillant Servisi yardımı almalısınız. Bu şeklinde durumlarda kablo demetinde sıkıntı olabilir veya elektronik kart arızası laf mevzusu olabilir. Limit termostat değişimi de gerekebileceğinden net teşhis yapılması ve arızanın giderilmesi amacı ile servis yardımı almalısınız.

F22 Arıza Kodu

Kuru yanma problemi. Çözüm Bu arıza niteliğinde kullanıcı olarak ilkin cihazın sağ altında bulunan tazyik göstergesine bakın. Basınç 1 barın altını gösteriyor ise cihaza su basmalı ve basıncı 1,5 e kadar çıkarmalısınız.  Sıkıntı düzelmiyorsa şayet; bir yerde su kaçağı olup olmadığına bakın. Tesisatta su kaçağı varsa tesisatçı çağırın. Kombi altında su kaçağı varsa Vaillant Servisi yardımı alın. Gözle görülür bir su kaçağı yok ise servisi arayarak yardım almanız gerekmektedir.

F41 Arıza Kodu

Kısma rölesi sorunu. Çözüm Bu arıza niteliğinde aleti kapatıp birkaç saniye sonrasında tekrar çalıştırın. Arıza niteliğinde düzelme olmaz ise yapınak ayarı gerekebilir. Bu durumda cihaza müdahalede bulunmadan Vaillant Servisi yardımı almalısınız.

F55 Arıza Kodu

Kısma kontaktörü veya rölesi sorunu. Çözüm Cihazı servis öncesi kapatıp tekrar açın. Düzelme olmaz ise aleti şalterinden kapatıp tekrar çalıştırın. Arıza niteliğinde düzelme olmaz ise Vaillant Servisi’ni arayarak yardım alın. Tüm kontaktörler ve röleler test edilerek arıza bakımları sağlanmalı icap eder ise değişimi uygulanmalıdır. Bu işlemleri kullanıcı olarak yapmamalı ve kesinlikle uzman desteği almalısınız.

F63 Arıza Kodu

EEPROM kontakt sorunu. Çözüm Bu arıza niteliğinde kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız. Anakartta sıkıntı olabilir veya cihazın yapınak ayarına geri dönmesi gerekebilir. Bu mevzuda uzman desteği almalısınız.

F73-F74 Arıza Kodu

Su tazyik sensörü sinyali sorunu. Çözüm Su tazyik sensöründe giden hatta aidat veya kısa dönem durumu laf mevzusu olabilir. Su tazyik sensöründe sıkıntı olabilir. Net arıza teşhisi ve onarımı için servis desteği almanız gerekmektedir.

F85 Arıza Kodu

Boyler donmuş. Çözüm Ntc sensördeki ısı 3°C nin altında düştüğünde ve tazyik atlaması olmaz ise aygıt otomatik kapanır ve bu hata kodu ekranda belirir. Bu durumda ısı kıymeti 4°C üstüne çıktığında aygıt otomatik tekrar açılır. Bir vakit beklemelisiniz. Arıza niteliğinde düzelme olmaz ise kesinlikle servis yardımı almalısınız.

F86 Arıza Kodu

Harici sensör su boyleri donmuş. Çözüm Harici sıcask su boylerindeki ısı 3°C değerinin dibine düşmüş olduğu durumlarda aygıt otomatik kapanır. Ekranda da bu hata kodu yer alır. Sıcaklık 4°C üzerine çıktığında aygıt tekrar açılarak çalışmaya devam eder. Harici sıcak su boyleri işletimde değilse şayet arıza durumu olmaz. Bir vakit beklemeli, sorunda düzelme olmaz ise servis desteği almalısınız.

 

Led Göstergesi Işıklarının Yanma Durumu ve Sebepleri Yeşil yanar ise

  • Normal bir durumdur. Bu durumda aygıt düzgüsel çalışır ve arıza yok demektir.

 

Dönüşümlü olarak sırasıyla kırmızı ve yeşil yanıp sönüyor ise

  • Bu bir arıza durumudur. Gerilim beslemesi düşük yada yüksek olabilir. Aşırı ısınma durumu laf mevzusu olabilir. Arıza teşhis ve onarımı için Vaillant Servisi yardımı almalısınız.

 

Kırmızı yanıp sönüyor ise

  • Pompa bloke durumda demektir. Pompa kendiliğinden sıfırlanamadığı için aygıt arızaya geçer. Bu durumda pompaya müdahale edilmesi açısından uzman yardımı almalısınız.

 

Gösterge yok ise

  • Elektrik beslemesi yok demektir. Bu durumda şalterin aleni olduğu için ve mesken arasında elektrik olduğu için güvenilir olmalısınız. Konut arasında elektrik var, cihazın şalteri aleni durumda ise anakart arızası laf mevzusu olabilir. Yine de teşhis ve çözüm için servisi aramanız gerekmektedir.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x