Vaillant Vck Hata Kodları

Vaillant Vck Hata Kodları Vaillant markasına ilişik eski modellerden olan Vck serili kombilerde monitör olmadığı için arıza durumları ledlerin yanmasına yada yanıp sönmesine bağlı değişmektedir. Aşağıda sunulan bilgilerde ledler birinci ışıktan başlayarak yedinci ışığa kadar devam etmektedir.  Işıklar ise açma/kapama düğmesi olan “0/1” konumlu düğmenin üst kısmında yer edinen ledlerin en altından şu demek oluyor ki 0/1 konumlu ledden adım atar en üste yer edinen alev üzerine / işareti olan lede kadar devam eder.Ana şalter aleni konumda iken 1.yeşil led yanmakta mıdır?Yanıp sönüyor ise;

Arıza niteliğinde petek vanalarını ve döşem vanalarını test etmelisiniz. Vanalar aleni ise kombi su basıncına bakmalı, tazyik düşük ise su basma işlemi uygulamalısınız. İşlem sonrası arıza devam ederse kombiyi resetlemelisiniz. Yine de sorunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir. Pompa, eşanjör, üç yollu vana, sensör, kart benzer biçimde parçaları ek olarak filtre ve tesisatı test etmek gerekir.

Yanmıyor ise;

Öncelikle dairede elektrik kesintisi olmadığından, kombi şalterinin aleni durumda olduğu için ve kombinin 0/1 konumlu düğmesinin 1 konumunda olduğu için güvenli olmalısınız. Bu test ve işlemlere karşın led hala yanmıyor ise; elektriğe giriş bağlantılarında, binaya ilişik ana giriş sigortasında, kablo bağlantılarında, ana kartta veya trafoda sıkıntı meydana gelmiş olabilir. Net teşhis için servisi aramalısınız.

2.Işık yanmakta mıdır?

Yanmıyor ise Kombi sıcak su konumunda devreye girmiyor demektir. Bu durumda üç yollu vana, kart benzer biçimde birçok parçayı test etmek gerekir. Bu mevzuda servis yardımı almalısınız. Yanıyor ise Sıcak su isteği mevcut demektir. Kombide bir sıkıntı yoktur.

3.Işık yanmakta mıdır?

Yanmıyor ise Öncelikle cihazın kış modunda olup olmadığına bakın. Kombi kış moduna alındı ise petek vanalarını test edin. Vanalar kapalı ise aleni konuma getirmelisiniz. Dairede minimum 3 petek vanası ne olursa olsun aleni olmalıdır. Bu kontrolden sonrasında oda termostatı kullanıyorsanız termostat üstünde istek var mı test etmelisiniz. Tüm işlemler doğru ise; ana kartta, sensörde, pompada, üç yollu vanada sorunlu olabilir. Servis ile görüşerek yardım almalısınız.

4.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyor ise; Bacalı tip kombilerde Baca çekimini yerine getiremiyorsa kombi tecrübe etme aşamasına geçiş yapar. Sonrasında işe ışık yanar. Vaillant Servisi’nden yardım isteyiniz. Hermetik kombilerde Prosestat aleni konumdan kapalı konuma geçemiyor demektir. Servisten yardım istemeniz gerekir.

Yanmıyor ise;

Bacalı tip kombilerde Baca çekimini yerine getiremiyor  kombi bloke olmuş. Baca tıkalı yahut çekiş gücü güçlü olmayabilir, baca sensöründe arıza olabilir. Tespit ve müdahale için servis yardımı almalısınız. Hermetik tip kombilerde Hava prosestatının kontak kısımları yapışık kalmış durumda veya kısa devrede. Aynı biçimde fanda yada kartta da sıkıntı oluşmuş olabilir. Servis tarafınca müdahale gerekir.

5.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyor ise Bu led kum saati ledi olarak da açıklanabilir. Bu led yanıp sönüyorsa şayet Vck kombide kum saati uyarısı linkini tıklayarak ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

6.Işık yanmakta mıdır?

Yanmıyor ise Bu durumda ilkin dairenize gaz geldiğinden, aidat olmadığından ve kombiye gaz geldiğinden güvenli olmalısınız. Bu kontrollerden sonrasında kombiyi birkaç defa resetlemelisiniz. Birkaç reset uygulamasına rağmen sorunda düzelme olmazsa; Elektrot kablosunda sıkıntı oluşmuş olabilir, ateşleme kabloları kopuk, ana kart arızalı, gaz valfi yahut iyonizasyon-ateşleme elektrodunda sıkıntı olabilir. Net teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

7.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyor ise Mikro işlemci arızası var. Kombiye bir defa reset atınız. Düzelmez ise iki kere daha üst üste reset atınız. Hala düzelmiyor ise servis elektronik kart yanmış yada röleleri arızalanmış olabilir. Servis talebinde bulununuz. Yanıyor ise Arıza niteliğinde ilkin dairenizde gaz kesintisi olup olmadığına bakmalısınız. Dairenizde gaz kesintisi yok, kombiye gaz geldiğinden eminseniz, gaz vanaları aleni durumda ise kombiyi resetlemelisiniz. Birkaç reset denemesi sonrası sıkıntı düzelmezse servis yardımı almalısınız. Kombi ateşleme meydana getirmeye çalışıyor ama aygıt alev almadığı için çalışmıyor ve arızaya geçiyor. Bu durumda; gaz valfinde, anakartta, iyonizasyon-ateşleme elekrotlarında sıkıntı olabilir. Yanmıyor ise Kombinin herhangi bir problemi yoktur. Bir vakit bekleyiniz. Cihazı kapatıp açınız. Düzelmez ise servisi arayarak malumat almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x