Vaillant Vuw Plus Hata Kodları

F00 Arıza KoduKalorifer gidiş suyu sensörü bağlantılarında kopma.

 F01 Arıza Kodu

Kalorifer dönüş suyu sensörü bağlantılarında kopma. Çözüm Kalorifer dönüş suyu sensör bağlantılarında kopukluk olduğunda yada sensör arızalı olduğunda bu sıkıntı yaşanır. Bu şeklinde durumlarda tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

F05 Arıza Kodu (yalnızca bacalı modelde)

Atık gaz sensörü problemi. Çözüm Yalnızca bacalı model kombilerde karşılaşılan bu arıza niteliğinde baca sensöründe yada bağlantılarında sıkıntı olabilir. Cihaz bu arıza niteliğinde çalışmaz. Teknik açıdan tespit ve müdahale için kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

F06 Arıza Kodu (yalnızca bacalı modelde)

Atık gaz sensörü rabıta problemi. Çözüm Yalnızca bacalı model kombilerde karşımıza çıkan bu arıza niteliğinde atık gaz sensör bağlantılarında sıkıntı olabilir. Tespit ve çözüm için önerimiz servis yardımı almanızdır.

F10 Arıza Kodu

Kalorifer gidiş suyu sensöründe kısa dönem. Çözüm Kalorifer gidiş suyu sensör bağlantılarında kısa dönem durumu laf mevzusu olduğunda bu sıkıntı yaşanır. Bu şeklinde durumlarda sensör de arızalı olabilmektedir. Arıza tespiti ve çözümü için kesinlikle servisi aramalısınız.

F11 Arıza Kodu

Kalorifer dönüş suyu sensöründe kısa devre. Çözüm Kalorifer dönüş suyu sensöründe kısa devre durumu laf mevzusu olduğunda bu sıkıntı yaşanabilmektedir. Arıza niteliğinde sensörde de sıkıntı olabilmektedir. Net tespit ve arıza çözümü için kesinlikle servisi aramalısınız.

F15 Arıza Kodu (yalnızca bacalı)

Dış atık gaz sensöründe kısa devre. Çözüm Yalnızca bacalı model kombilerde atık gaz sisteminde vazife alan sensör bağlantılarında kısa dönem durumu olabileceğini belirten arıza durumudur. Bu şeklinde durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan servisi aramalısınız.

F16 Arıza Kodu (yalnızca bacalı)

İç atık gaz sensöründe kısa devre. Çözüm Yalnızca bacalı model kombilerde karşımıza çıkan arıza durumudur. İç atık gaz sensöründe arıza olabileceğini belirtir. Bu arıza niteliğinde probleminin tespiti ve çözümü için servisi aramalısınız.

F20 Arıza Kodu

Sıcaklık en çok sıcaklık seviyesine ulaşmış. Çözüm Cihaz bu durumda kendini kilitler ve emek harcaması yapmaz. Aşırı ısınma nedeni ile anakart devreye girer ve aleti korumaya alır. Cihaz bloke durumdadır. Bu şeklinde arıza niteliğinde petek vanaları ve petek vanaları test edilmelidir. Vanalar kapalı halde ise açılmalıdır. Buna karşın arıza durumu devam etmekte ise ana eşanjörde kireç-tıkanma, üç yollu vanada durum atlama-ortada kalma, kalorifer filtresinde-tesisatta tıkanma, pompada sıkışma şeklinde durumlar olabilir. Tespit ve müdahale için kesinlikle servisi aramalısınız.

F22 Arıza Kodu

Kuru yanma problemi. Çözüm Bu arıza niteliğinde genel anlamda tazyik düşük olabilmektedir. Kullanıcı olarak bar seviyesini test edin. Düşük durumda ise cihaza su basmanız gerekir. Bar seviyesini yükseltin.

F27 Arıza Kodu

Gaz grubunun kapalı bulunmasına rağmen iyon algılanıyor. Çözüm Bu arıza niteliğinde gaz valfi kapalı bulunmasına rağmen iyonun algılandığını belirtir. Bu durumda iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde veya elektronik kartta sıkıntı olabilir. Tespit ve tamir için kesinlikle servisi aramalısınız.

F28 Arıza Kodu

Alev oluşmuyor. Çözüm Bu arıza niteliğinde cihaza gaz gelmiyordur veya ateşleme elde eden parçalarda sıkıntı vardır.

F29 Arıza Kodu

Cihaz çalışır durumda iken alev sönüyor. Çözüm Bir nevi iyonizasyon problemi denilebilir.

F36 Arıza Kodu

3 tecrübe etme hemen sonra atık gaz çıkışı algılanmıyor. Çözüm Cihazın 3 defa tecrübe etme yapmasına karşın atık gaz çıkışını algılamadığını belirtir. Bu arıza niteliğinde cihazın çeşidi de önemlidir. Bacalı kombilerde bacanın tıkalı olması, bacanın çekmemesi veya baca sensöründe arıza olması nedeni ile atık gaz çıkışı algılanmayabilir. Hermetik kombilerde ise fanın arızalı olması, prosestat yada elektronik kartta sıkıntı olması nedeni ile atık gaz çıkışı algılanmaz. Net tespit ve müdahale için kesinlikle uzman yardımı alınmalıdır.

F42/F43 Arıza Kodu

Kablo demeti problemi. Çözüm Cihazın kablo demetinde kopukluk, kısa dönem şeklinde durumlar laf mevzusu olduğunda bu sıkıntı yaşanır. Net tespit ve çözüm için Vaillant Servisi yardımı almalısınız.

F60/F69 Arıza Kodu

Elektronik kart problemi. Çözüm Vuw Plus model kombinin elektronik kartında sıkıntı olabileceğini belirten hata kodlarıdır. Bu şeklinde arıza durumlarında net tespit ve çözüm için kesinlikle uzman yardımı alınmalıdır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x