Viessmann Vitodens 100 E6 Arızası

Viessmann Vitodens 100 E6 Arızası Nedir?

Düşük su basınç sorunudur. Sistem basıncı 1 barın altına düştüğünde ekranda bu hata kodu yer alır.

Servis Öncesi Ne Yapmak Gerekir?

Yaşanılan bu hata kodunda Vitodens 100 model yoğuşmalı kombi kullanıcıları sisteme ihtiyacı olan suyu basmalıdır. Su basma uygulamasını yapmak adına servis yardımı almaya gerek yoktur. Sizlere anlatacağımız ya da tarif edeceğimiz ufak bir uygulama ile işlemi kendiniz de yapabilirsiniz. Aksi ya da harici bir durum olmadığı sürece servis yardımı almayı gerektirecek bir arıza durumu değildir.

Vitodens 100 Kombiye Su Basma

  • Vitodens 100 model yoğuşmalı kombinizin alt kısmına bakarsanız eğer (cihaza monteli şekilde) siyah ya da mavi plastik uçlu bir parça göreceksiniz. O parça doldurma musluğudur. Doldurma musluğunu sola çevirmeniz halinde cihazdan su sesi geldiğine şahit olacaksınız. Su sesi sonrasında cihazın bar göstergesine bakmalısınız. İlerleme olduğunu göreceksiniz. Bu ilerleme 1 ile 2 bar arasını gösterdiğinde işlemi sonlandırmak adına doldurma musluğunu sağa doğru çevirmeli ve iyice kapattığınızdan emin olmalısınız. Sorun bu şekilde çözümlenecektir.

İşlemi yaptığınız sırada

  • Doldurma musluğu kırıldı mı? Cihazda su akıtma sorunu görülebilir. Parçanın değişimi adına mutlaka Viessmann Servisi ni aramalısınız.
  • Doldurma musluğunu çevirdiniz fakat su sesi gelmiyor ve su basılamıyor mu? Parça arızalı olabilir ve değişimi gerekebilir. Parça değişimi için Viessmann Servisi ile görüşmelisiniz.
  • Doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi geliyor fakat bar göstergesi sabit mi kalıyor? Bar göstergesinde sorun olabilir. Bu durumda göstergenin değişimi gerekebilir. Yardım için Viessmann Servis ile görüşmelisiniz.
  • Su basma işlemini yaptınız fakat ekranda hala hata kodu mu yer alıyor? Cihazınıza birkaç kez reset atmalısınız. Resetleme işlemini cihazı birkaç kez kapatıp yeniden çalıştırarak da yapabilirsiniz.
  • Su basma işlemini yaptınız, cihazı resetlediniz fakat ekranda E6 hata kodu yanmaya devam mı ediyor? O halde basınç sondasında sorun vardır. Basıncın yükseldiğini algılamadığı için arıza kodunu vermeye devam ediyordur. Bu durumda parça değişimi adına mutlaka Viessmann Servisi ile görüşmeli, yardım almalısınız.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x