Baymak Energy Digit 24 Fi Arıza Kodları

Yazımızda sunduğumuz bilgiler Baymak Energy Digit 24 Fi/i model kombiler için geçerlidir. Energy Digit 24 Fi model kombiler hermetik, Energy Digit 24 i model kombiler bacalıdır.

E01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme problemi.

Çözüm Konut içinde gaz olmadığı, kombiye gaz gelmediği yada ateşleme elde eden parçalarda mesele olabileceğini belirten bir arıza durumudur.

E02 Arıza Kodu Güvenlik termostatı problemi.

Çözüm Aşırı ısı sebebi ile güvenlik termostatının (limit termostatın) araya girdiğini belirtir. Bu arıza durumlarında ilkin döşem vanalarının ve petek vanalarının açık olduğundan güvenilir olmalısınız. Vanalar kapalı ise kesinlikle açın. Daha sonrasında “R” düğmesine 2 saniye kadar basılı tutarak kombiye reset atın. Resetleme peşinden netice alınamıyor ise kombi su basıncına bakın ve basıncın düşük olmadığından güvenilir olun. Tazyik düşükse su basma işlemi uygulayın. Gene de arızada bir değişim eğer olmazsa bu durumda; ana eşanjörde tıkanıklık-kireçlenme, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, sensör-kart arızası, kalorifer filtresinde-kalorifer tesisatında tıkanma, devir daim motorunda sıkışma durumları söz mevzusu olabilir. Probleminin tespit edilmesi ve onarılması adına kesinlikle Baymak Servisi ile irtibatta kalmalısınız.

E03 Arıza Kodu Atık gaz problemi.

Çözüm Bu sorunda müdahale cihazın çeşidine gore değişmektedir. Energy Digit 24 Fi model kombiler hermetik, Energy Digit 24 i model kombiler bacalıdır.

E05 Arıza Kodu Kalorifer ntc problemi.

Çözüm Arıza durumu tek bir sebebe bağlı olmadığı için birçok parçayı denetlemek gerekir.

E06 Arıza Kodu Sıcak su ntc problemi.

Çözüm Sıcak su sensöründe arıza olduğu süre ekranda beliren arıza kodudur. Bu durumda problemi yalnız sıcak su sensörüne bağlamak doğru olmaz. Sensör borularında ya da kablolarında mesele var ise bu sebeple de mesele yaşanır. Arızanın yerinde görülmesi, tespit edilmesi ve çözümlenmesi gerekir. Bundan dolayı de kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

E10 Arıza Kodu Döşem su basıncı düşük.

Çözüm Sistem su basıncının düşük bulunduğunu kısaca 1 barın altına düştüğünü belirten arıza kodudur. Bu durumda basıncı görüntülemek adına sağ altta bulunan bar göstergesine bakabilirsiniz. 1 barın altını gösterdiğini görmüş olacaksınız. Bar göstergesinin derhal arkasına bakmış olduğunuzda doldurma musluğu bulunduğunu görmüş olacaksınız. Energy Digit 24 Fi/i model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğu işlem için lüzumlu parçadır.

E25/26 Arıza Kodu Pompa bekletim problemi.

Çözüm Energy Digit 24 fi/i model kombilerde olası pompa problemi olarak bilinir. Devir daim esnasında mesele yaşandığını anlayabileceğimiz arıza durumudur.

E35 Arıza Kodu Alev oluşum problemi.

Çözüm Brülörde yanma olmasına rağmen alevin oluşmadığını belirten arıza durumudur. Bu sorunla karşılaştığınız süre ilkin “R” düğmesine 2 saniye kadar basılı tutun. Resetleme işlemini birkaç kez daha yapabilirsiniz. Uygulamalardan sonrasında da netice değişmiyorsa eğer bu durumda Baymak Servisi’ni aramalısınız. Bu arıza durumunda; gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda yada anakartta mesele olabilir.

E96 Arıza Kodu Düşük voltaj arızası.

Çözüm Kombiye gelen voltajın düşük olması sebebi ile cihazın kapandığını belirtir. Aygıt bu durumda bloke şekildedir kısaca emek verme yapmaz.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x