Baymak Brötje Energy Digit 240 Fi Hata Kodları

A01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme sorunudur.Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak ilk olarak dairenizdeki gaz girişlerini deneyin ve gaz vanalarının açık olduğundan güvenilir olun. Gaz vanaları açık ise kombinizi resetleyin. Birkaç kez resetleme işlemi yapın. Resetleme işlemi sonrasında mesele düzelmiyorsa eğer cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı alın. Anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında mesele olabilir. Servis ekipleri tarafınca net tespit yapılır ve hangi parça arızalı ise ona nazaran müdahale edilir.

E02 Arıza Kodu Güvenlik sensörü arızasıdır.

Çözüm Bu arıza durumunda ilk olarak aleti birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme sonrasına düzelme olmuyor ise petek ve döşem vanalarının açık olduğundan güvenilir olun. Kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Gene de mesele düzelmiyorsa; güvenlik termostatında (aşırı ısı limit termostatta) mesele olabilir. Ek olarak eşanjör, pompa, üç yollu vana, kart benzer biçimde parçalar ile filtre ile tesisatı denetlemek gerekir. Net arıza tespiti ve çözümü için servisi aramalısınız.

E03 Arıza Kodu Hava tazyik anahtar sorunudur.

Çözüm Bu hata kodu atık gaz sisteminde mesele olduğu anlamına gelmektedir.

E05 Arıza Kodu Merkezi ısıtma sistemi sensör sorunudur.

Çözüm Baymak kombinin kalorifer sisteminde emek verme yapmadığını belirten arıza kodudur.

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunudur.

Çözüm Sıcak su problemi yaşayacağınız bir arıza kodudur. Bu durumda aleti birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelmez olmaz ise sıcak su sensöründe (ntc sinde) mesele olabilir. Kablolarda kısa dönem ya da kopma da olabilir. Tespit ve müdahale için uzman yardımı almalısınız.

E10 Arıza Kodu Düşük su tazyik sorunudur.

Çözüm  Brötje Energy Digit 240 Fi model kombide en oldukça karşılaştığımız arıza kodudur. Basıncın düşük bulunduğunu ve kombinin suya ihtiyacı bulunduğunu belirtir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x