Baymak Lambert 24 FN/BN Arıza Kodları

Lambert 24 FN kombiler hermetik kombilerdir. Lambert 24 BN model kombiler ise bacalı kombilerdir.

E01 Arıza Kodu Ateşleme sorunudur.

Çözüm Genel olarak karşılaştığımız en mühim arızalardan biridir. Gaz yokluğu ateşleme arızası olarak adlandırılır.

E02 Arıza Kodu Güvenlik termostat sorunudur.

Çözüm Aşırı ısınma limit termostat problemi olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Ilkin kombi altındaki döşem vanaları kapalı ise açın. Bu anlamda dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan şey minimum 3 petek vanasının açık olmasıdır. Bu kontrollerden sonrasında da düzelme durumu olmaz ise cihaza birkaç kez reset atabilirsiniz. Resetleme sonrasında da düzelme durumu olmaz ise kombi su basıncına bakın, düşük durumda ise su basma işlemi uygulayın. İşlem ve kontroller bitiminde problem hala devam etmekte ise; ana eşanjör kireçlenmiş, pompa sıkışmış, sensör-kart arızalı, üç yollu vana arızalı, kalorifer filtresi tıkalı yada döşem tıkalı olabilir. Bu mevzuda servis yardımı almanız gerekmektedir.

E03 Arıza Kodu Hava tazyik anahtarı sorunudur. (atık gaz sistem problemi)

Çözüm Baymak Lambert 24 FN model kombilerde karşılaşılmış olduğu vakit aygıt çalışmaz ve dönem dışı kalır.

E05 Arıza Kodu

Kalorifer sensörü problemidir.

E06 Arıza Kodu Sıcak su sensörü problemidir.

Çözüm Karşımıza çıkan bu arıza kodunda cihazdan sıcak su alamayız. Teknik olarak sıcak su ntc si olarak da adlandırabileceğimiz sensörde problem olduğu anlamına gelmektedir. Yalnız sensör haricinde kablolarda da sorun olabilmektedir. Ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

E10 Arıza Kodu Sistemdeki suyun yetersiz bulunduğunu özetleyen arıza kodudur.

Çözüm Tesisattaki su basıncı düşüktür. Bar göstergesine bakarsanız bar değerinin 1 değerinin altında bulunduğunu görürsünüz. Bu arıza durumunda sisteme su basmanız gerekmektedir. Lambert 24 FN/BN model kombinin sağ alt tarafındaki bar göstergesinin derhal arkasına doğru mavi doldurma musluğu vardır.

E25/E26 Arıza Kodu Olası pompa bekletim sorunudur.

Çözüm Bir nevi aşısı ısınma problemi olarak da malum arıza kodlarıdır. İki hata kodu da aynı anlama gelmektedir.

E35 Arıza Kodu Alev oluşma sorunudur.

Çözüm Dairede gaz olmasına karşın cihazın alevi algılamadığını ve bu sebeple de cihazda alev oluşumu olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda aleti birkaç kez “R” tuşuna basarak resetlemelisiniz. Resetleme işlemi problem düzelmedikçe 3 kez daha yeniden edilebilir. Gene de netice değişmiyorsa servis yardımı alınmalıdır. Anakart, iyonizasyon elektrodu ya da gaz grubu problemi olabilir. Uzman servis ekipleri problemi yerinde görüp tespit yapar ve ona nazaran sizi bilgilendirerek onayınız dahilinde çözüm işlemini sağlar.

E96 Arıza Kodu Voltaj düşüklüğü sebebi ile kapanma sorunudur.

Çözüm Genel anlamda kış dönemlerinde karşımıza sıkça çıkar.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x