Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodları

A01 Arıza Kodu Ne Demek? Başarısız ateşleme sorunudur.Çözüm Bu mesele derhal her an karşınıza çıkabilir. Çoğunlukla yaşanılan arıza durumlarından biri olmaktadır. Bu şeklinde durumlarda gaz girişlerini denetim ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden güvenli olmanız gerekmektedir. Sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. resetleme peşinden sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz Baymak Servisi’ni aramalısınız. Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahale ede önemlidir. Ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

A03 Arıza Kodu Ne Demek? Güvenlik termostat problemidir.

Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak aleti resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme işlemine rağmen mesele düzelmezse; petek ve döşem vanalarına bakıp, vanaların açık olduğundan güvenli olun. Son işlem olarak kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Gene de netice alamıyorsanız; tesisatın ve filtrenin, ek olarak kombide; sensör, kart, üç yollu vana, pompa, eşanjör şeklinde parçaların denetim edilmesi gerekir.

E03 Arıza Kodu Ne Demek? Hava tazyik anahtarı sorunudur.

Çözüm Atık gaz sistem problemi olarak da bilinir.

E05 Arıza Kodu Ne Demek?

Çıkış suyu sensöründeki problemi belirtir.

E06 Arıza Kodu Ne Demek? Sıcak su sensöründeki problemi belirtir.

Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda mesele olduğunda yaşanır. Bu şeklinde arıza durumlarında yapılması ihtiyaç duyulan uzman yardımı almaktır. Uzman servis görüşerek yardım almalısınız.

E10 Arıza Kodu Ne Demek? Düşük döşem su basıncı arızasıdır.

Çözüm Lambert Lx 24 Fi model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak cihaza su basmanız gerekir.

E26 Arıza Kodu Ne Demek? Aşırı ısınma-maksimum ısı uyarısıdır.

Çözüm Yüksek ısı sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın olaya müdahale ettiğini belirtir. Aygıt bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Aleti resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Gene de sorunda düzelme olmaz ise Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası, sensör yada kart arızası, tesisatta tıkanıklık şeklinde durumlar söz mevzusu olabilir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x