Demirdöküm Atron Condense F12 Arızası

Demirdöküm Atron Condense Kombi F12 Arızası Nedir?

Şebeke gerilimi düşük.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Bu gibi sorunlarda kombi otomatik reset konumuna geçer. Bu yüzden resetleme dahil açma kapama gibi hiçbir işlem-uygulama yapılmamalıdır. Bir süre kadar beklemek doğru bir işlem olacaktır. Çünkü voltaj düzeldiğinde sorun da kendi kendine düzelebilmektedir.

Sorun uzun süre daha devam ediyor ve cihazda bir düzelme durumu söz konusu değilse bu aşamada açma/kapama veya reset işlemi uygulayabilirsiniz. Hala sorun düzelmiyorsa daha fazla işlem uygulamadan servis yardımı almalısınız.

Arızanın Çözümü

Bu gibi durumlarda arıza genel olarak elektronik karttan kaynaklıdır. Daha doğrusu düşük gelen voltaj sebebiyle kombi kartı yanmakta veya hasar görmektedir. Parçaya müdahale edilmesi, arızanın çözümlenmesi adına mutlaka teknik servis yardımı almalı, kendi çaba veya imkânlarınızla cihaza müdahale etmemelisiniz.

Önemli Not! Kombi bir kez voltaj hatası veriyorsa, müdahale sonrası sorun düzelse de bu sorunun yeniden tekrar etme ihtimali söz konusudur. Şebeke voltajı hiçbir zaman sabit kalmaz. Düşük-yüksek gelen voltaj da kombi gibi elektronik cihazlara zarar verebilir. Bu yüzden önerimiz bu gibi sorunların hiç yaşanmaması veya tek müdahale sonrası yeniden yaşanmaması adına mutlaka “kombi regülatörü” cihazı kullanmalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x