Eca Citius Premix A01 Arızası

Eca Citius Premix A01 Arızası Nedir?

Ateşleme arızası.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

  1. Doğalgaz vanalarının açık olması gerekir. Servis öncesi vanaları kontrol edebilir. Doğalgaz vanalarının kapatılması sakıncalı ve tehlikelidir. Bu yüzden yalnızda evde uzun süre bulunulmadığında kapatılmalıdır. Yine de her ihtimale karşı bu arıza durumunda gaz vanaları kontrol edilmelidir. Vanalar boru ile aynı hizada değilse kapalı demektir. Bu aşamada vanaları açık konuma getirmek yani boru ile aynı hizaya gelecek şekilde çevirmek gerekir.
  2. Ocak kontrol edilmelidir. Dairede eğer ocak varsa ve doğalgazlı ise kontrolü sağlanmalıdır. Çünkü ocak da çalışmıyorsa bu ya daireye-binaya gelen ana vananın kapalı olduğu veya gaz kesintisi olduğu anlamına gelir. Ocak yanıyor kombi bu arızayı veriyorsa, gaz vanaları da açık durumdaysa kombide bir sorun var demektir.
  3. Kombiyi resetlenmelidir. Kombi arızaya geçtiğinde çoğu zaman reset işlemi yapmak gerekir. arızaların geneli reset işlemi ile düzelebilir. Bu yüzden Kombi panelinde bulunan “R” tuşuna 3 saniye kadar basılı tutarak kombiyi resetlemeyi deneyin. Kombiyi resetlediniz ancak sorun hala devam etmekte ise işlemi arka arkaya 3 kez uygulayabilirsiniz.

İşlem ve uygulamalardan sonra yine de düzelme durumu olmazsa teknik servis yardımı almaktan başka çareniz yoktur.

Arızanın Çözümü

  • Elektronik kart sorunu,
  • İyon elektrodu sorunu,
  • Ateşleme elektrodu sorunu,
  • Gaz valfi sorunu olabilir.

Aynı zamanda bu sorun kış mevsiminde daha çok yaşanıyor, kombi yoğuşma hortumu bir gidere bağlı değilse, yoğuşma hortumu açık balkona bırakılmışsa donma yapmış olabilir. Bu durumu da göz ardı etmemek gerekir.

Sunulan bilgilere istinaden yapılacak her tür müdahalenin mutlaka alanında uzman servis ekiplerince yapılması gerekmektedir. Can ve mal güvenliğiniz açısından cihaza kesinlikle müdahalede bulunmamalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x