Eca Citius Premix A03 Arızası

Eca Citius Premix A03 Arızası Nedir?

Aşırı ısı limit termostat arızası.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Gidiş veya dönüş suyu sıcaklığı 95°C yi geçtiğinde veya ölçüldüğünde kombi bu uyarıyı verir. Kombi bu aşamada devre dışı kalır ve çalışmaz.

 1. Petek vanalarını kontrol etmelisiniz. Kombi yaz konumunda da olsa petek vanalarının kapalı olmaması, en az 3 petek vanasının mutlaka açık konumda olması gerekir.
 2. Kombi altında bulunan tesisat vanalarını kontrol etmelisiniz. Bu vanaların da her daim açık olması gerekir. Vanalar kapalı olursa cihaz bu gibi birçok arızayı verebilir. Vanalar boru gibi dik hizada olursa açık demektir. T şeklinde yani yatay olan vanaları dik hizaya getirmelisiniz.
 3. Kombi su basıncını kontrol etmelisiniz. Su basıncı düşükse yani 1 bardan daha az ise basıncı doldurma musluğu ile yükseltmeli 1.5 bara çıkarmalısınız.
 4. Kombiyi resetlemelisiniz. Arıza durumlarında kombiyi resetlemek çoğu zaman çözüm getirebilir. Bu yüzden reset işlemi uygulanmalıdır. Bazen bir reset işlemi ile sorun çözümlenmeyebilir. Bu yüzden işlemi birkaç kez peş peşe uygulamak doğru olacaktır.

İşlemlerin hepsini uyguladınız yine de sorunda düzelme olmuyorsa veya arıza durumu düzelip çok sık tekrar ediyorsa bu durumda başka bir işlem uygulamadan mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

Arızanın Muhtemel Sebepleri

 • Pompa arızası,
 • Üç yollu vana arızası,
 • Sensör arızası,
 • Kart arızası,
 • Eşanjör arızası,
 • Kalorifer dönüş filtresi tıkanıklığı,
 • Tesisat tıkanıklığı gibi birçok sorun olabilir.

Belirtilen durumlardan biri veya birkaçı söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda net teşhis için sorunun yerinde incelenmesi gerekir. Tabi kontrol-teşhis ve müdahale için de mutlaka uzman teknik servis yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x