Eca Citius Premix C40 Arızası

Eca Citius Premix C40 Arızası Nedir?

Yüksek basınç problemidir.

Arıza Çözümü

Bu gibi sorunlarda servis çağırmadan önce bir işlem uygulayarak basıncı düşürmek gerekir. Bu işlem basittir ve kolayca uygulanabilir.

  • Kombinin yüksek basıncını düşürmek için; kombiye en yakın peteğin üst yan kısmında bulunan hava alma müşürünü açarak oradan su almanız gerekir. Bu bölüm çıkıntılıdır. Hava alma anahtarınız yoksa işlemi düz tornavida ile yapabilirsiniz. Hava alma müşürünü açtıktan sonra su gelir. Bu yüzden işlem sırasında mutlaka bir kap veya kova koymalısınız. Kombi basıncı 1 ile 2 bar arasına gelene dek işlemi bu şekilde devam ettirmelisiniz. Kombi basıncı ideal değere geldiğinde ise işlemi direk sonlandırmalı, müşürü kapatmalısınız.

İşlem bu kadar basittir. Uygulaması ve sorunun çözümlenmesi de kolaydır. Ancak burada önemli olan işlemin hangi durumda yapılması gerektiğidir. Kombiye su basarken doldurma musluğunu kapatmayı unuttunuz veya yanlışlıkla fazla su bastıysanız bu durumda işlemi uygulamalısınız.

Kombi basıncı kendi kendine yükseliyor ve bu işlemi sürekli yapmak zorunda kalıyorsanız bu bir arıza durumudur. Kombinizde basınç yükselme sorunu olduğu için bu konuda servis yardımı almanızı öneririz.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x