Eca Citius Premix Kombiye Su Basma

Önemli Bilgi! Eca Citius Premix model kombilerde basınç düşük olduğunda ekrana “C37 Arıza Kodu” belirir. Bu arıza kodunu gördüğünüzde kombiye su basmanız, basıncı yükseltmeniz gerekir.

Eca Citius Premix Kombiye Su Basma

Kombi tesisat basıncı 0.4 bara kadar düşerse, cihaz kısa süreliğine bloke konuma geçer ve hiçbir konumda çalışmaz.

İşlem öncesi, işlemin yapılacağı parçayı bulmanız gerekir. Bu parça doldurma musluğu-dolum vanasıdır. Bu modellerde parça sol alt kısımda, kombiye monteli ve genellikle mavi renktedir. Parçayı bulduysanız işlemi başlatabilirsiniz.

  • Doldurma musluğunu bulup sola (saat yönünün tersine) çevirmelisiniz. Çevirdiğiniz an itibari ile kombiden su sesi geldiğini duymalısınız. Bu sesi duymazsanız işlem yapılamaz, parça boşa dönüyor demektir. Su sesi duyduğunuzda basıncı kontrol etmelisiniz. Düşük olan basınç değeri 0.8 barın üzerine çıkarsa cihaz otomatik devreye girer ve ekrandan bu hata kodu silinir. Yine de basıncı 1.5 bara kadar çıkarmalı ve işlemi sonlandırmak için doldurma musluğunu açtığınız yönün tersine (sağa doğru) çevirerek kapatmalısınız.

Bu işlemi uyguladıktan sonra ekrana “AP” uyarısı yansıyacaktır. Bu bir arıza kodu değildir ve her su basma işlemi sonrası karşınıza çıkacaktır. AP uyarısı hava boşaltma modudur. Bu aşamada cihaza müdahale etmeden beklemelisiniz. Ortalama 160 saniye sonra fonksiyon sona erecek ve ekrandan bu kod silinecektir. Bu aşamada cihazı kapatmamalı veya reset atmamalısınız.

Hangi Durumda Servis Çağırılmalı?

  1. Dolum vanasınu çevirdiğinizde su sesi gelmesine rağmen parça işlem sırasında kırıldığında,
  2. Doldurma musluğu boşa döndüğünde veya çevirdiğinizde kombiden su sesi gelmediğinde,
  3. Doldurma vanası açıldığında kombiden su sesi gelmesine rağmen basınç yükselmeyip sabit kaldığında,
  4. Su basma işlemine rağmen kombi çalışmadığında veya C37 Arıza Kodu ekrandan silinmediğinde,
  5. İşlemi yapamadığınız her durumda mutlaka servis çağırmalı, uzman yardımı almalısınız.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x