Eca Proteus Kombiyi Resetleme

Eca Proteus Kombi Nasıl Resetlenir?

Bazı arıza durumlarında cihazı resetlemek ya da kullanıcı olarak bazı işlemleri servis gelmeden yapmak sorunun çözümlenmesine neden olabilmektedir. Bir arıza durumunda önemli olan direk servisi çağırmak değil, servis gelmeden önce yapılması gerekenleri bilmek ve uygulamaktır.

  • Eca Proteus model kombilerde arıza lambası yandığında bir sorun olduğunu anladığınız durumda yapmanız gereken en önemli uygulama resetleme işlemidir. Proteus model kombiyi resetlemek çok basit bir işlemdir. Isı ayar düğmelerinin üst kısmına baktığınızda mavi renkte “R” harfli ufak düğme göreceksiniz. Düğmeye birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda üst kısımda yer alan ışıklar sönecek, birkaç saniye sonrasında yeşil ışık yanarak cihaz çalışmaya geçecektir. Bu uygulama ile Eca Proteus kombinizi resetlemiş olacaksınız. Uygulamayı yapmak basittir ve servis yardımı almanıza gerek yoktur.

Resetleme işlemi sonrasında cihaz arızadan çıkacak ve an baştaki çalışma ledi ile birlikte en sonda yer alan musluk ve petek simgeli led yanacaktır. Bu ledler yeşil yanarsa cihaz arızadan çıkmış kullanıma hazır demektir.

Yukarıda sizlere sunduğumuz videomuzda; Proteus model bir kombinin arızada olduğunu görüyoruz. Alev işaretine benzer bir simgenin üzerinde / simgesi bulunan led yanıyor. Bu cihazın ateşleme yapmadığını belirtir. Bu durumda videomuzda da gördüğünüz gibi ledlerin hemen altında en başta yer alan “R” harfli düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutuluyor. Parmağınızı çektiğiniz an ledler sönüyor ve arıza ledi yanmayı bırakarak yeşil çalışma ledleri yanmaya başlıyor. Resetleme uygulaması cihazın arızadan çıkmasına neden oluyor.

Eca Proteus Kombi Hangi Durumda Resetlenmeli?

Proteus model kombilerde arıza durumu söz konusu olduğunda cihaz resetlenmelidir. Cihaz arızada olmadığı sürece resetleme işlemi yapmanın bir mantığı olmaz. Cihazın arızaya geçmesinin temel sebeplerinden biri resete ihtiyaç duyması da olabilmektedir. Bu gibi durumlar yaşanıldığında yani arıza ledleri yandığında kullanıcı olarak cihazı bir kez resetlemeyi deneyin. Bir reset işlemi sonrasında başarılı olunmadıysa yani sorun devam etmekte ise işlem birkaç kez daha tekrar edilmelidir. Defalarca yapılan resetleme işlemi sonrasında sorun yine de çözümlenmiyor ise yardım için Eca Kombi Servisi aranılmalıdır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x