Ferroli DİVAtop F37 Arızası

Ferroli DİVAtop F37 Arıza Kodu Nedir?

Düşük tesisat su basınç sorunudur.

Ferroli DİVAtop Kombiye Su Basma

  • Ferroli DİVAtop model kombilerde manometre (basınç göstergesi) kombinin hemen sağ alt köşesindedir. Basınç göstergesinin hafif soluna doğru baktığınızda siyah sağa sola döndürülmeli doldurma musluğu olduğunu göreceksiniz. Doldurma musluğunu sola çevirdiğiniz an su sesi duyacaksınız ve basınç göstergesine baktığınızda ilerleme olacak. Gösterge 1 ile 2 barın ortasına geldiği zaman siyah doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmalısınız. Kapatma işlemi sonrasında sorun düzelecektir.

İşlem sonrasında ekrandaki hata kodu silinmediğinde resetleme işlemi yapabilirsiniz. “reset” yazan düğmeye bir kez basarsanız DİVAtop model kombinizi resetlemiş olursunuz. Ferroli DİVAtop F37 Arızası durumunda resetleme uygulaması sonrasında arıza devam ederse işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz.

İşlemi yaparken; 

  • Doldurma musluğu kırıldı ise Değişimi gerekir, uzman yardımı almalısınız.
  • Doldurma musluğunu çevirdiniz ama su sesi gelmiyor ise Doldurma musluğu arızalıdır işlev sağlamıyordur, değişimi gerekeceğinden uzman yardımı almalısınız.
  • Doldurma musluğunu çevirdiniz su sesi geliyor ama basınç sabit kalıyor ise Bu durumda basınç göstergesinde sorun var demektir. Parça değişimi gerekeceğinden uzman yardımı almalısınız.
  • Doldurma musluğu ile basıncı yükselttiniz, cihazı resetlediniz fakat arıza devam etmekte ise Bu durumda doldurma musluğu basınç anahtarında sorun vardır. Yükseltilen basıncı algılayamadığı için yine düşük su basınç sorunu vermeye devam ediyordur. Bu durumda basınç anahtarı değişimi gerekeceğinden uzman yardımı almalısınız.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x