Ferroli DİVAtop F40 Arızası

Ferroli DİVAtop F40 Arıza Kodu Nedir?

Tesisat su basıncının yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Su basıncının 2,5-3 barın üstünde olduğunu anlayabiliriz.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

DİVAtop model kombilerde F40 arıza kodu ile karşılaşıldığında sistemdeki fazla suyu almak gerekir. Kombi düşük su basınçla çalışmayacağı gibi yüksek su basıncı ile de birçok sorunu meydana getirebilir. Bu gibi durumlarsa yüksek basıncı düşürmek için müdahale gerekir.

Kombideki Yüksek Basıncı Düşürme Yöntemleri

DİVAtop kombinizde yüksek su basınç sorunu ile karşılaştığınız zaman sizlere sunacağımız uygulamalardan birini yapmalısınız.

  • DİVAtop kombiye en yakın kalorifer havasını almanız gerekir. DİVAtop model kombilerde yüksek basınç sorunu ile karşılaştığınız zaman uygulanmasını önerdiğimiz ilk uygulamadır. Yüksek basıncı düşürmek amacı ile DİVAtop top kombinize en yakın kaloriferin havasını alabilirsiniz. Yani hava alma kısmını açarak oradan su alabilirsiniz. Su aldıkça basınçta düşmeler olacaktır. Bu şekilde basıncı 1,5 değerine getirebilir ve basıncı dengeleyebilirsiniz.
  • Tahliye vanasını açarak su boşaltmanız gerekir. Genelde her konutta veya tesisatta tahliye vanası olmaz. Olsa da açık yerde değil sıva altındadır. Açık durumda olan tesisat borularının bulunduğu yerde tahliye vanası yer alır. Genelde kırmızı renginde olur. Açılarak tazyikli su alınır ve basınç bu şekilde de düşürülebilir.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x