İmmergas 01 Arızası

İmmergas 01 Arızası Nedir?

İmmergas Nike Star bacalı kombilerde, Victrix yoğuşmalı kombilerde, Eolo Star hermetik kombilerde 01 Arıza kodu ateşleme problemidir.

Kullanıcı Ne Yapmalı?

  • Gaz Kontrolü Daireye doğalgaz gelip gelmediğini kontrol edebilir. Bunun için yapılması gereken öncelikle ocak doğalgazlı ise çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Çalışmadığı durumlarda dairede gaz girişleri kapalı ya da gaz kesintisi var demektir. Kapı dışında yer alan gaz vanası kontrol edilerek kapalı ise açılır. Gaz vanasının açık olmasına rağmen ocağın ve İmmergas kombinin çalışmamasının 2 sebebi bulunur. Bunlardan biri bölgede gaz kesintisi olması ve bu sebeple gazın bölge olarak kesilmesi, ikincisi ise faturanın ödenmemesi ve gazın bu sebeple kesilmesidir. Ocağın çalışır vaziyette olduğu durumlarda ise sorun sadece İmmergas kombi ile alakalıdır.
  • Resetleme İşlemi İmmergas kombinize karşılaştığınız bu arıza durumunda yapmanız gereken son uygulama cihazı resetlemektir. Cihazınızın ekranının hemen alt kısmında yer alan “reset” düğmesine birkaç saniye basmanız halinde cihazı resetlemiş arızadan çıkarmış olursunuz. Sorun 1 resetleme işlemi sonrasında düzelmez ise uygulamayı birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz.

Arızalı Parçalar Nelerdir?

  • Elektronik kart
  • Gaz armatörü
  • İyonizasyon elektrodu
  • Ateşleme elektrodu

Yine de net teşhis ve çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız. Cihaza yapacağınız her tür müdahale can ve mal güvenliğiniz için tehlike arz edecektir. Bunu kesinlikle unutmamalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x