Kombi Basıncı Düşüyor

Kombi basıncı eğer tabiri caizse ayda yılda bir düşüyor ise bu düzgüsel bir durumdur. Döşem zaman içinde içinde bulunan suyu bitirebilmektedir. Bu durumda kombilerin marka modeli ve çeşidine bağlı olarak ekranda ya hata kodları yer alır ya da arıza lambaları yanar. Bu şekilde bir uyarı alındığında su basıncı 1,5 bara kadar ayarlanmalı doğrusu cihaza su basılmalıdır.

Döşem su basıncı; haftada birkaç kez yada günde birkaç kez düşmekte ise bu durumda kombinizde bir mesele bulunduğunu düşünerek cihaza su basmadan kesinlikle Kombi Servisi yardımı almalısınız.

Kombilerde su basıncının düşmesi birçok etmene bağlıdır. Bu benzer biçimde arıza durumlarında kombide yada tesisatta su kaçağı olup olmadığı denetim edilmelidir. Kombide su kaçağı var ise su kaçağı Kombi Servisi uzman ekibi tarafınca tespit edilerek çözümlenmelidir. Tesisatta doğrusu peteklerde su kaçağı görülür ise bu durumda uzman bir tesisatçıdan yardım alınması gerekmektedir. Kombide yada tesisatta su kaçağı görülmüyorsa kesinlikle servis aranmalı ve yardım talebinde bulunulmalıdır.

Arızanın Sebepleri Nedir?

  • Kombide ya da tesisatta su kaçağı olduğunda
  • Genleşme tankının havası bittiğinde
  • Genleşme tankı delik olduğunda
  • Ana eşanjör kireçlendiğinde
  • Sıva altında gözle görülmeyen döşem kaçakları olduğunda düşmektedir

►►► Su basılmış olduğu anda tazyik direkt sıfırlanıyor ise bunun olası sebebi sıva altı kaçaklarıdır. Bundan dolayı kombi bu kadar kısa sürede basıncı düşüremez. Sıva altı kaçakları için ise alanında uzman ve sertifikalı tesisatçıdan yardım almalısınız. Aksi halde sıva altı kaçağı tespit edilemez ve sorununuz çözümlenemez.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x