Kombi Su Akıtıyor

Kombi Niçin Su Akıtır?

Kombinin Su Akıtması neye bağlıdır? Kombi niçin su akıtır? İşte sırasıyla sebepleri:

  • Tazyik yükselme problemi olduğunda
  • Fazla su basıldığında
  • Parçalarında kırılma, çatlama ya da delinme meydana ulaştığında
  • Bakımsız kaldığında su akıtabilir.

Hangi Parçalarda Mesele Olabilir?

Kombinin su akıtma şeklinde sorununda birçok parçada mesele olabilmektedir. Bu şeklinde durumlarda ilk olarak suyun nerden akmış olduğu da önemlidir. Şu demek oluyor ki soruna yerinde tespit gerekir.

Su akıntısı kombi içinden geliyorsa kombi servisinden, borulardan geliyor ise tesisatçıdan yardım almalısınız.

Ilk olarak doldurma musluğunu deneyin açık kalmış olabilir. Doldurma musluğu kapalı ise servisi arayın. Servis ekipleri gelene kadar cihaza müdahale etmeye çabalamayın ya da bir işlem hayata geçirmeye teşebbüs etmeyin. Kombilerde su akıntısı olduğunda genel anlamda su güvenlik ventilinden gelmektedir. Fakat bu devamlı güvenlik ventili problemi değildir.

Doldurma musluğu, plaka-ana eşanjör, genleşme tankı, güvenlik ventili, pompa, blok şeklinde parçalarda mesele olabilir. Genleşme tankının havası tamamlanmamış olabilir, hava prujörünün ağzı tıkalı olabilir. Bağlantılarda gevşeme durumu söz mevzusu olabilir

Kombinin su akıtma videosunu izleyerek de bilgiler alabilirsiniz.

Mesele Iyi mi Çözümlenir?

Su akıntısı sorunlarında uzman yardımı almanız gerekir. Uzman teknik servis ekibi problemi yerinde görüp sizi mevzu hakkında bilgilendirecektir. Probleminin çözümlenmesi adına ihtiyaç duyulan tespit yapılır ve arızalı parçalar çıkarılarak kullanıcı talebine bağlı uygulama ya da işlemler yapılır.

Kombide su akıntısı problemi kapsamlı bir sorundur. Bu yüzden de görülmeden direk olarak arıza durumu hakkında net bilgiler vermek doğru olmaz.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapabilir?

Su akıntısı şeklinde mühim sorunlarda aslen kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Şu demek oluyor ki sadece doldurma musluğunu denetim edersiniz açık ise kapatırsınız. Onun haricinde cihaza müdahale etmemeye çalışın. Su akıntısı en azından servis gelene kadar dursun diyorsanız kombi altındaki sağdan ikinci boru üstündeki vanayı kapatın. Su akıntısı derhal kesilmeyecektir fakat bir süre sonrasında kesilecektir. Yalnız bu durumda sıcak su alamazsınız. Şu demek oluyor ki bu geçici bir çözümdür. Mevzusunda uzman servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x