Vaillant atmoTEC-turboTEC hata kodları

Bu yazımızda sunacağımız bilgiler Vaillant AtmoTEC bacalı kombiler ve Vaillant turboTEC hermetik kombiler ile ilgilidir.

F0 Hatası:

Isıtma akışı NTC bağlantısı kesildi. Çözüm Bu, ısıtıcı akış sensörü bağlantısında bir kopukluk olduğunu gösteren hata kodudur. Arızalı olabileceğinden kesin tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayın.

F1 Hatası:

Kalorifer dönüş suyunun NTC bağlantısı kesilmiş. Çözüm Isıtıcıdan gelen dönüş suyunun NTC bağlantısının koptuğunu gösterir. Bu durumda sensör yani NTC arızalı olabilir bu nedenle müşteri hizmetlerini aramanız gerekecektir. algılama ve müdahale için F5 hatası Harici egzoz gazı sensörünün bağlantısı kesilmiş. Çözüm Bu sorun, baca gazı sensörü bağlantısı kesilirse veya elektrik bağlantısı yanlışsa oluşabilir.

Gaz sensörü arızalı olabileceğinden, tespit edip düzeltmek için Vaillant Teknik Servisini aramalısınız.

F5 Hatası:

Harici baca gazı sensörünün bağlantısı kesildi. Çözüm Bu sorun, duman sensörünün bağlantısı kesilirse veya elektrik bağlantısı yanlışsa oluşabilir. Baca gazı sensörü arızalı olabileceğinden, kontrol ettirmek için Vaillant Müşteri Hizmetlerini aramanız gerekir. ve çözüm.

F6 Hatası:

Baca gazı sensörünün dahili bağlantısı kopmuş.

Çözüm; Bu hata, baca gazı sensörünün bağlantısı kesildiğinde, sensör düzgün çalışmadığında veya elektrik bağlantısı yanlış olduğunda ortaya çıkar. Bu durumda sorunun yerinde tespit edilmesi gerektiğinden mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız.

F10 Arızası:

Kalorifer gidiş suyu sensöründe kısa devre.

Çözüm: Isıtıcı akış sensörü kablolarında kısa devre olduğunu veya sensörün arızalı olabileceğini gösteren hata durumu.

Bu sorunun tespiti ve müdahalesi yerinde yapılmalıdır. Kesinlikle servisi aramalısınız.

F11 Arızası:

Isıtma dönüş probu kısa devre hatası. Çözüm Kalorifer dönüş suyu prob kablolarında kısa devre olabileceğini ve probun arızalı olabileceğini gösteren hata kodudur. Bu durumda kesin teşhis ve çözüm için servis aranmalıdır.

F13 Hatası:

Aqua konfor fonksiyon sensörü kısa devre hatası Çözüm Bu hata durumunda, sensör arızalı olabilir, sensör kablosunda bir sorun olabilir, bağlantılarda bir sorun olabilir veya elektronikte bir bağlantı sorunu olabilir. Sorunu net bir şekilde tespit etmek ve çözmek için servisi aramalısınız.

F15 Hatası:

Harici yanma gazı sensörü kısa devrede. Çözüm Bu, egzoz gazı sensöründe bir sorun olduğunu gösteren bir arızadır.

Bağlantılarda kısa devre olabilir, tespit edip çözmek için servisi aramanız şiddetle tavsiye edilir.

F16 Hatası

Dahili duman sensörü kısa devre hatası. Çözüm Duman sensöründe bir arıza veya bağlantılarda kısa devre olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramanız gerekmektedir.

F20/F25 Hatası

STB sorunu. Çözüm Arıza durumunda servis öncesi ne yapacağınızı merak ediyorsanız Atmotec F25 arıza çözümü linkine tıklayabilirsiniz.

F22/F23/F24 Hatası

Kuru yazma sorunu. Çözüm Bu hata ile, basınç çok düşük olabileceğinden önce kontrol edilmelidir. Basınç 1 bar’dan az ise su pompalanmalıdır. atmoTEC/turboTEC kazanından su pompalama videosunu izleyerek süreci anlayabilirsiniz.

F26 Hatası

Gaz vanalı kademeli motorun elektrik akımı kararsız. Çözüm Bu, gaz valfi step motorundaki elektrik akımının anormal olduğunu gösteren hata kodudur. Bu hata durumunda gaz vanasında sorun olabilir. Tespit ve müdahale için müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir.

F27 Hatası:

Yanlış alev algılandı hatası.

Çözüm; Bu sorun, gaz vanası kapalı olmasına rağmen iyonizasyon alevi algılama sinyali gönderildiğinde ortaya çıkar. Bu durumda gaz vanaları sızdırıyor olabilir, iyonizasyon elektrodunda veya elektronik kartta sorun olabilir. Kesin tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

F28 Hatası

Cihaz aktif, alev üretmiyor. Çözüm Öncelikle gaz girişlerini kontrol etmeniz gerekiyor. Gaz vanaları kapalıysa açık konuma getirmeniz gerekir. Gaz vanaları açıksa gaz devresinde sorun olabilir. Kazanı yeniden başlatmanız gerekiyor.

atmoTEC-turboTEC-Boiler-Reset bağlantısını kontrol ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sıfırlamadan sonra sorun çözülmezse Vaillant Servisi’ni aramalısınız.

F29 Hatası

Cihaz çalışırken alev söner. Çözüm Buna bir çeşit iyonlaşma sorunu da diyebiliriz.

Bu arıza durumunda alevin aniden söndüğünü ve cihazın başarılı bir şekilde ateşlenemeyeceğini anlayabiliriz. Böyle bir durumda servis ile iletişime geçerek yardım istemeniz gerekmektedir. Dilerseniz bilgi talebinde de bulunabilirsiniz.  İşlemcinin kontakları dakikalar içinde kapatmadığını gösteren hata kodudur.

Bu durumda, hava işlemcisi anahtarından sinyal gelmeyebilir, fan arızalı olabilir veya elektronik kartında bir sorun olabilir, bu da sorunu gidermek müşteri hizmetlerini aramayı zorunlu kılar.

F36 Hatası

Duman çıkışı hatası 3 denemeden sonra tanınmadı. Çözüm Yeterli yanma havası olmadığını ve baca taslağının doğru olmadığını gösteren hata kodudur. Bu hata ile cihaz bloke olur ve çalışmaz. Hatayı teşhis edip düzeltmek için müşteri hizmetlerini aramanız gerekir.

F49 Hatası

Düşük voltaj hatası. Çözüm Voltaj problemi diyebileceğimiz bir hata durumudur. Hata durumunun tüm detaylarını öğrenmek istiyorsanız kesinlikle atmoTEC-turboTEC F49 hata kodu çözümü bilgi sayfasına başvurabilirsiniz.

F61 Hatası

Gaz armatürlerinin kontrolü hatalı. Çözüm Bu sorun gaz vanası kablo bağlantılarında kısa devre olması durumunda, gaz vanası arızalı ise, bobinlerinde kısa devre olması durumunda, elektronik kart arızalı ise oluşabilir.

F62 Hatası

Gaz armatörü ventillerinde kapatma gecikmesi.

F63 Hatası

EEPROM (mikroişlemci) sorunu. Çözüm Elektronik kart arızası diyebileceğimiz bir arıza durumudur. Bu sorunla birlikte cihaz hiçbir yerde çalışmıyor. Hatayı düzeltmek için Vaillant Servisi ile iletişime geçmelisiniz.

F64 Hatası

Elektronik/sensör hatası. Çözüm Bu sorun, akış veya dönüş probları kısa devre yaptığında veya elektronik kart arızalı olduğunda ortaya çıkar.

F65 Hatası

Elektronik sistemin sıcaklığı çok yüksek.

Çözüm Elektronik sistemin dış etkilerden dolayı aşırı ısındığını veya elektronik kartta bir arıza olabileceğini gösteren bir hata durumudur. Hata yerinde görülmeli ve tanımlanmalıdır. Çözüm için kesinlikle müşteri hizmetlerini aramalısınız.

F67 Hatası

İyonizasyon elektrotunun besleme voltajı limitlerin dışında. Çözüm İyonizasyon elektrotunun besleme voltajı limitlerin dışında. Bu, dahil olmadığını gösteren hata kodudur.

Bu durumda, elektronik kartla ilgili bir sorun olabilir, ancak sorunu gidermek için yine de müşteri hizmetlerini aramanız gerekir.

F70 Hatası

Ekran ve elektronik kart için geçersiz cihaz tipi numarası. Çözüm Ekran ve elektronik kart aynı anda değiştirilmişse cihaz tip numarası yanlış girilmiştir. Parçanın yerleşimi yanlış olabilir, bağlantılarında problem olabilir.

Servisi arayarak yardım almalısınız.

F71 Hatası

Akış  Sensörü Hatası sabit bir değer bildirir. Çözüm Bu durumda akış sensörünün arızalı olabileceğini anlayabiliriz. Parçanın müdahalesi için servisi aramanız gerekmektedir.

F72 Hatası

Akış hatası veya dönüş sensörü arızalı. Çözüm Açık devre veya kısa devre olabilir. Basınç sensöründe de bir arıza olabilir. Tespiti ve çözümü için servisi aramak gerekir.

F74 Hatası

Su basıncı sensörü sinyal sorunu (çok yüksek). Çözüm Bu sorun, su basıncı sensörü konnektöründe bir kısa devre olduğunda veya basınç sensöründe bir arıza olduğunda ortaya çıkar. Vaillant, hatayı düzeltmek için müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelidir.

F75 Hatası

5 denemeden sonra pompa çalışıyor ancak basınç farkı görünmüyor. Çözüm Bu hata durumu birçok nedene bağlıdır.

F77 Hatası

Yoğuşma pompası hatası. Çözüm Bu durumda yoğuşma pompasında bir sorun olabilir, kablo bağlantısında bir sorun olabilir, baca kapağından geri besleme olmayabilir. Hatayı net bir şekilde tespit etmek ve düzeltmek için servisi mutlaka aramalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x