Vaillant Vuw Plus F00 Arızası

Vaillant Vuw Plus F00 Arıza Kodu Nedir?

Kalorifer gidiş suyu sensör sorunudur. Kalorifer ntc sorunu olarak da adlandırabiliriz.

Kullanıcı Ne Yapmalı?

Vuw Plus kombide bu hata kodu ile karşılaşıldığında yapılması gereken tek işlem resetleme işlemidir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz başka bir müdahale veya işlem bulunmamaktadır.

  • Vuw Plus Kombiyi Resetleme Vuw Plus model kombilerde böyle bir sorun yaşanıldığı zaman resetleme işlemi önemlidir. Ekran paneline baktığınız zaman aleve benzer bir simge üzerine çarpı işareti bulunan düğme olduğunu göreceksiniz. Düğmeye bir süre kadar basılı tutmanız gerekmektedir. Bu şekilde cihaza reset atmış olacaksınız. Sorunun düzelmediği durumlarda işlemi birkaç defa daha yapabilirsiniz.

Arızanın Çözümü

  • Kalorifer ntc arızası Kalorifer sensörü olarak adlandırdığımız bu parçada sorun olduğunda ekranda F00 arıza kodu yer alabilmektedir. Bu durumda kaloriferleriniz ısıtma yapmayacak ya da beklenen ısıda ısıtma yapmayacaktır. Sensör yani ntc değişimi ile sorun çözümlenebilir.
  • Kalorifer sensör kablolarında kopma ya da kısa devre durumu Kalorifer sensörüne bağlı olan kablolarda kısa devre durumu olduğunda veya kablolarda kopma olduğunda da merkezi ısıtma sensörü sorunu yaşanabilmektedir. Bu durumda kablolara yapılan müdahale ile sorun düzelecektir.
  • Kalorifer sensör borusunda nemlenme Kalorifer sensör borusu düşük bir ihtimalle nemlenmiş olabilir. Nemlenme var ise muhtemelen bu sensörü etkilemiştir. Gereken uygulama yerinde yapılarak sorun çözümlenir.
0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x