Baymak Baxi Luna 240 Fi/i Arıza Kodları

Baymak Baxi Luna 240 Fi/i Hata KodlarıMakalemizde yer edinen bilgiler Baymak Baxi Luna 240 Fi/i, Baxi Luna 280 Fi/i, Baxi Luna 310 Fi/i model kombiler hakkındadır. Baymak Baxi Luna 240 Fi ve öteki modellerde yanıp sönen ışıklar arıza bulunduğunu belirtir. Işıklar yalnız yanmakta ise bir mesele yok anlamına gelir. Yanan ışık kombi içindeki suyun ısı derecesidir.

30 Aşama Işığı Yanıp Sönüyorsa Başarısız ateşleme problemi.

Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer kombinize gaz gelip gelmediğini denetim etmelisiniz. Kombinize gaz geldiğinden eminseniz eğer açma-kapama, konum değişiklik yapma düğmesini R konumuna getirmeli ve birkaç saniye sonrasında tekrardan mevcut konuma (yaz yada kış konumuna) getirerek cihaza reset atmalısınız. Resetleme işleminden sonrasında arıza düzelebilir. Sadece düzelme durumu eğer olmazsa eğer Baymak Servisi yardımı almalısınız. Bu şeklinde durumlarda; anakart, gaz valfi ya da elektrotlarda mesele olabilmektedir. Arızanın yerinde tespit edilerek onarılması açısından işi uzmanına bırakmanız şarttır.

40 Aşama Işığı Yanıp Sönüyorsa Aşırı ısı termostatı devrede.

Çözüm Bu arıza durumu limit termostatın aşırı ısınma durumu sebebi ile olaya müdahale ettiğini belirtir. Limit termostat açılır ve aygıt bloke olur. Servis öncesi cihaza reset atmanız gerekir. Resetleme sonrasında petek vanalarını ve döşem vanalarını denetim edebilirsiniz. Vanalar açık ve reset uygulamasına rağmen arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer; ana eşanjörde, üç yollu vanada, sensörde, kartta ya da pompada mesele olabilir. Ek olarak kalorifer filtresinin tıkalı olması yada tesisatta tıkanıklık olması halinde de bu mesele yaşanabilir. Arızanın tespiti ve onarımı için kesinlikle servis yardımı alınmalıdır.

50 Aşama Işığı Yanıp Sönüyorsa Fan blokajı ya da baca termostat devresi açık.

Çözüm Baymak Baxi Luna model kombiler hermetik ve bacalı olarak piyasadadır. Fi modeller hermetik olup i modeller bacalıdır. Hermetik cihazlarda bu mesele yaşandığı vakit; anakart, fan, prosestat arızalı olabilir. Dışarı uzanan hava akım borusunun yerinden çıkmış olması ya da boyutunun uzun olması sebebi ile de bu mesele yaşanabilmektedir. Bacalı cihazlarda bu mesele yaşandığı vakit; baca sensöründe sorun olabilir, baca tıkalı olabilir ya da çekiş gücü yetersiz olabilir. Her iki aygıt için de bu sorunda cihaza müdahale etmeden servis yardımı almanız gerekmektedir.

60 Aşama Işığı Yanıp Sönüyorsa Yetersiz su basıncı yada pompa bekletme problemi.

Çözüm Bu arıza durumunda ilkin panelin sağında yer edinen bar göstergesine bakmanız gerekir. Tazyik düşük durumda ise şu demek oluyor ki 1 bar altını gösteriyor ise sisteme su eklemeniz gerekir. Baxi Luna 240/280/310 Fi/i ve öteki modellerinde doldurma musluğu sağ alt tarafta mavi renktedir. Parçayı sola çevirdiğinizde su sesi gelir ve bar göstergesinde artış olur. Bar göstergesi 1,5 e gelene kadar su basmalı, bu değere vardığında işlemi sonlandırarak doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmalısınız. Arıza hala devam etmekte ise; ilkin düğmeyi R konumuna getirip aygıt birkaç kez reset atmalısınız. Gene bir düzelme durumu olmuyor ise pompa bekletme problemi yaşanıyor anlamına gelir. Bu durumda; pompa, sensör, üç yollu vana, eşanjör, kart şeklinde parçaları denetlemek gerekir. Doğal olarak tesisatta yada kalorifer dönüş filtresinde tıkanma durumu da olabilir. Uzman yardımı almanız gerekir.

70 Aşama Işığı Yanıp Sönüyorsa Kullanım suyu ntc hatası.

Çözüm Doğrusu sıcak su sensör arızası denilebilir. Bu şeklinde durumlarda kombi sıcak su vermez. Sıcak suda vazife alan sensör arızalı olabilir, sensör bağlantılarında ya da borularında sorun olabilme riski de yüksektir. Arıza sadece yerinde tespit edileceğinden net tespit ve onarım adına uzman desteği almanız gerekmektedir.

80 Aşama Işığı Yanıp Sönüyorsa Isıtma devresi ntc hatası.

Çözüm Doğrusu kalorifer sensör sorunudur. Bu durumla karşılaştıysanız eğer kalorifer sensörü arızalı olabilir. sensör borularının rutubet yapması ya da sensör bağlantılarında mesele olması sebebi ile de bu sorun yaşanabilmektedir. Bu şeklinde durumlarda arıza teşhis ve onarımı adına kesinlikle Baymak Servisi yardımı alınmalıdır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x