Baymak Baxi Main 24 Fi Arıza Kodları

Baxi Main 24 Fi model kombiler hermetik kombilerdir. Baxi Main 24 İ model kombiler bacalı kombilerdir.30 Ledi Yanıp Sönüyor Gaz bekletim (ateşleme) sorunudur.

Çözüm 30 ledi yanıp sönüyor ise cihazınızın bir sebeple ateşleme yapmadığını ve bu sebeple arızaya geçip çalışmadığını anlayabilirsiniz.

40 Ledi Yanıp Sönüyor Güvenlik termostatı (aşırı ısı limit termostatı) sorunudur.

Çözüm Bu durumda aygıt aşırı ısınmadan dolayı emniyete alınmıştır. Ilk olarak cihazın su basıncını denetim etmelisiniz. Düşük ise su basmalısınız. Aleti birkaç kez resetlemelisiniz. Bir de aygıt kalorifer konumunda ise kalorifer vanalarına bakarak kapalı ise açmalısınız. En azından 3 petek vanasının açık olması şarttır. Aleti birkaç kez resetleyin. Mesele hala düzelmediyse ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, sensör yada kart arızası olabilir, döşem tıkanıklığı olabilir yada pompa sıkışmış olabilir. Net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

50 Ledi Yanıp Sönüyor Hava akış (atık gaz sistem) sorunudur.

Çözüm Baxi Main 24 Fi model hermetik kombilerde ve Baxi Main 24 İ model bacalı kombilerde arıza durumu değişmektedir.

60 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma devresinde su yetersizliği sorunudur.

Çözüm Doğrusu Baxi Main 24 Fi/İ kombinin basıncının düşük bulunduğunu belirtir. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza su basmanız gerekir. Baxi Main 24 Fi/i model kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli gene sağ altta yer edinen tazyik göstergesi (manometre) 1,5 a gelene kadar su basmalısınız. İşlem bitiminde doldurma musluğunu kesinlikle kapatın. Su basma işlemi sonrasında arıza durumu devam ederse resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında da probleminin düzelmediği durumlarda yada işlemi yapamadığınız durumlarda Baymak Servisi ile görüşebilirsiniz.

70 Ledi Yanıp Sönüyor Kullanım suyu (sıcak su) sensör sorunudur.

Çözüm Sıcak su sensöründe problem olduğu süre bu led yanıp söner. Bu durumda bir tek sıcak su sensöründe problem var da denilemez. Kablolarda kısa dönem ya da kopma da olabilir. Hem tespit hem de müdahale için servisi aramalısınız.

80 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma (kalorifer) sensör sorunudur.

Çözüm Isıtma devresindeki kalorifer sensöründe problem olduğu süre ya da kablolarda kısa dönem kopma olduğu süre bu problem yaşanır. Bu durumda tespit ve müdahale için işi uzmanına bırakmalısınız.

DİP NOTLAR:

Ledler bir tek yanarsa cihazda problem yok anlamına gelir. Örneğin 50 ledine kadar yanarsa bu cihazın içindeki suyun sıcaklığının 50° olduğu anlamına gelir. Ledler yanıp sönüyor ise problem var anlamına gelir.

70 ve 80 ledi aynı anda yanıp sönüyor ise bu durumda cihazda kireçlenme başladı anlamına gelir. Cihazın bakımı gerekir. Bakım için Baymak Servisi ile görüşmeniz gerekir. Kombi yeni devreye alındığından kısa süre sonrasında yaşandı ise bu durumda sistem hava yapmış olabilir, tesisatta pislik olması sebebi ile tıkanma ya da kesit daralması olabilir. Servis yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x