Baymak Baxi Nuvola3 Comfort HT Arıza Kodları

10E Arızası Dış ortam sensör problemi olarak malum bir arıza kodudur.Çözüm Bu durumda probleminin giderilmesi adına yapabileceğiniz uygulama bulunmaz. Kombilerin bazılarında dış hava sensörü yer alır. Dış hava sensörü kombiyi dış ortam sıcaklığına gore çalıştırır. Dışarıda dış hava sensörü var ise arızalı anlama gelir. Yoksa eğer elektrik aksağında bir problem vardır. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

20E Arızası Merkezi ısıtma devresi sensörü arızası.

Çözüm Bu benzer biçimde durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahaleniz söz mevzusu olmamalıdır. Yardım amacı ile Baymak Servisi ile görüşmeniz gerekir. Kalorifer sensörü olarak da adlandırabileceğimiz bir sorundur. Kalorifer sensörünün yanı sıra kablolarda da problem olabilmektedir. Net teşhis ve yardım için servisi aramalısınız.

28E Arızası Baca sensör problemi olarak bilinir.

Çözüm Bu durumda hava akış problemi da yaşanılıyor diyebiliriz. Baxi Nuvola3 Comfort HT model kombiler yoğuşmalı olduğundan; fan, kart benzer biçimde parçalara ek olarak bacaya bakmak gerekir. Baca kısaca dışarı uzanan hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, ebatı uygun olmayabilir ya da rüzgar alan bir yerde ise ve hava rüzgarlı ise bu sebeple kombi kafi hava akışı sağlayamıyor olabilir. Bu durumda servis yardımı almanız gerekir.

50E Arızası Kullanım suyu sensörü problemi.

Çözüm Bu benzer biçimde durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahaleniz olması imkansız. Teknik açıdan ne olursa olsun Baymak Servis ile görüşmeli yardımlar almalısınız. Kullanım suyu isminde olan parça sıcak su sensörüdür. Sıcak su sensörü sorununda yada kablolarda sorun olduğunda bu hata kodu ekranda belirir. Bu sorunda işi uzmanına bırakmaktan başka umar bulunmaz.

60E Arızası Oda termostat sensör problemi olarak karşımıza çıkan bir hata kodudur.

Çözüm Oda termostatı kullanıyorsanız eğer problem bulunduğunu ya da cihazın oda termostatı ile iletişimde olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda yardımları Baymak Nuvola3 Comfort HT Servisi’nden almalısınız.

62E Arızası Elektronik kart yazılım versiyonunda problem bulunduğunu belirtir.

Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak hiçbir müdahaleniz bulunmaz. Elektronik kartla ilgili olan bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeyiniz. Bu yüzden de yardımlar alabileceğiniz Baymak Servisi’ni aramalısınız.

88E Arızası Ana kart ile AVS77 denetim ünitesi içinde iletişim problemi.

Çözüm Kombide bu problem genel olarak elektriksel bir sorundur diyebiliriz.

95E Arızası Cihazın AVS77 denetim ünitesindeki saatinin arızalı bulunduğunu belirtir.

Çözüm Kombinin denetim edilmiş olduğu ünitedeki saatin bozulduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

110E Arızası Güvenlik termostat problemi anlamına gelen arıza kodudur.

Çözüm Bu arıza durumunda Nuvola3 Comfort HT kombi panelinde yer edinen OK tuşuna iki kez basmanız gerekmektedir. Arıza işlem sonrası düzelmez ve devam ederse ne olursa olsun petek ve döşem vanalarına bakmalı, vanalar kapalı ise açık konuma getirmelisiniz, kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Gene de problem düzelmezse servis çağırmalısınız. Kombi aşırı ısınma sebebi ile kendini bloke etmiş durumdadır. Bu probleminin bazı sebepleri şunlardır: ana eşanjörde kireçlenme, üç yollu vanada konum değişiklik yapma yada arada kalma, kalorifer filtresinde tıkanma, tesisatta tıkanma, sensör arızası, kart arızası ve pompada sıkışma… Net tespit ve çözüm için işi uzmanına bırakmalısınız.

119E Arızası Hidrolik tazyik anahtar problemi anlamını taşıyan arıza kodu olmaktadır.

Çözüm Kombi içinde yer edinen dijital tazyik sondasında problem bulunduğunu belirtir. Bu durumda kombinin mevcut su basıncı net gösterilemez. Bu yüzden tesisattaki su basıncını bilemezsiniz. Servis yardımı almanız gerekir.

125E Arızası Sistemde suyun olmadığını ya da hava bulunduğunu belirtir.

Çözüm Su basıncını denetim etmeniz gerekir. Tazyik kıymeti 1 barın altında ise kombinin sol alt köşesinde yer edinen mavi renkteki doldurma musluğunu sola çevirerek kombiye 1,5 bar kadar su basın. Su basma işlemi sonrasında problem düzelecektir. Düzelme olmaz ise resetleme işlemi yapın. Hala netice alamıyorsanız sistem hava yapmış olabilir. Bu durumda ne olursa olsun servis yardımı almalısınız.

127E Arızası Anti-lejyonel fonksiyonunun olaya müdahale ettiğini belirtir.

Çözüm Bu durum herhangi bir arıza teşkil etmez. Bu durumda arıza veren sinyal de geçicidir diyebiliriz. Fonksiyon sonlandığında ekranda beliren bu kod otomatikman silinir aygıt çalışmasını devam ettirir.

130E Arızası Baca sensöründe aşırı ısınma durumunun bulunduğunu belirtir.

Çözüm Bu durumda yapmanız ihtiyaç duyulan yalnız OK tuşuna iki kez basmaktır. Arıza işlemin derhal sonrasında düzelmez ve devam ederse başka bir uygulama yapmayın ve Baymak Servis ile görüşerek yardımlar almalısınız.

131E Arızası 125E ve 130E arızası sonrası kombinin elektriğinin kesilmesi arızası.

Çözüm OK tuşuna iki kez basmalı ve probleminin çözümlenmesini beklemelisiniz. Mesele hala devam eder ve düzelme durumu olmaz ise Baymak Nuvola3 Comfort HT Servisi’ni aramalısınız.

133E Arızası Gaz yokluğu sorunudur.

Çözüm Bu durumda dairenize ve cihaza gaz geldiğinden güvenli olmanız gerekmektedir. Bu yüzden gaz vanalarına bakın açık olduğundan güvenli olun. Gaz yoksa doğalgaz firmasından yardım alın, gaz olmasına nazaran aygıt çalışmıyorsa ve bu hata kodu ekranda beliriyorsa bu durumda OK tuşuna iki kez basın. Uygulama sonrasında hala netice alamıyorsanız cihaza müdahaleyi durdurun ve yardım için ne olursa olsun Baymak Nuvola3 Comfort Servisi’ni arayın. Bu benzer biçimde arıza durumlarının birçok sebebi vardır. Anakart arızası, gaz armatörü problemi, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu sorununda ekranda bu hata kodu yer alabilmektedir. Net tespiti icra eden şirket problemi çözümleyecektir. İşi uzmanına bırakmalısınız.

151E Arızası Denetim kart problemi olduğu vakit bu hata kodu ekranda yer alır.

Çözüm Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem olmaz ve yardım için servisi aramanız gerekmektedir.

155E Arızası Max. Reset denemesinin açıldığını belirtir.

Çözüm Bu durumda aygıt panelinde yer edinen RESET yazan düğmeye basmanız kısaca aleti resetlemeniz gerekmektedir. Aygıt eğer resetleme uygulamasının sonrasında da düzelmez ise servis çağırmanız gerekmektedir.

156E Arızası Düşük ya da yüksek voltaj problemi olarak malum arıza kodudur.

Çözüm Nuvola3 Comfort HT kombide bu şekilde bir problem olduğu vakit bir süre kadar beklemenizi tavsiye ederiz. Bir süre beklemenizdeki sebep de voltajların düzelmesidir. Uzun süre beklemenize rağmen problem hala devam ediyor ise düşük ya da yüksek voltaj sebebi ile kombi kartı yanmış olabilir. Bu duruma Baymak Servisi müdahale etmelidir. Yalnız uygulama sonrasında sizlere önerilecek olan da bu problemi bir kez ya da birçok kez yaşamamanız adına voltaj düzenleme görevinde olan kombi regülatörü kullanmanızdır. Aksi halde meydana getirilen işleme hiçbir şirket tarafınca güvence verilmeyecektir.

160E Arızası Fan problemi anlamına gelir.

Çözüm Aygıt hava akışını sağlayamadığı vakit bu hata kodu ekranda belirir. Fan arızası durumunda servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir. Parçanın arıza durumuna gore ya onarım ya da değişiklik uygulaması gerekeceğinden işi uzmanına bırakmanız doğru seçenek olacaktır. Bu benzer biçimde durumlarda problem yalnız fan da olmaz. Fanın yanı sıra elektronik kart arızası da söz mevzusu olabilir. Kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

193E Arızası Sistemin hava yaptığını belirten bir durumdur.

Çözüm Genel anlamda arıza olarak kabul edilmez. Sinyal geçici olarak ekranda belirir diyebiliriz. Bu durumda aygıt kendi kendine otomatikman reset işlemini yapar ve aygıt çalışmasına kalmış olduğu yerden sorunsuz şekilde devam eder. Probleminin yaşanılmaması amacı ile cihaza su basarken doldurma musluğunu birden açmamanızı tavsiye ederiz. Yavaş açarsanız sistemde hava oluşmaz ve bu durum yaşanılmaz.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x