Baymak BLYSS BX Kombi Arıza Kodları

A01 Arızası Cihazda başarısız ateşleme olarak adlandırdığımız bir hata kodudur.Çözüm Bu durumda BLYSS BX kombi kesinlikle emek verme sağlamaz. Şu demek oluyor ki hem sıcak su hem de ısınma problemi ortaya çıkar. Gaz ile çalışan kombinin ateşleme yapmadığı bu durumda kullanıcı olarak dairenizdeki gaz vanalarını denetim etmelisiniz ve dairenize gazın geldiğinden güvenilir olmalısınız. Dairenizde gaz yok ise yardımları doğalgaz firmasından almalısınız. Gaz olmasına karşın aygıt gene de çalışmıyor ise 3 kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Bu uygulama sonrasında da düzelme durumu olmuyor ise herhangi bir müdahalede bulunmadan direk olarak Baymak BLYSS BX Kombi Servisi’ni aramalısınız. Cihazın elektronik kartı da dahil olmak suretiyle, gaz grubunda, iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda mesele olabilir.

A03 Arızası Güvenlik termostatının arızalı olduğu anlamına gelen bir hata kodudur.

Çözüm Arıza durumunda ilkin kombiyi resetlemeyi deneyin. Petek ve döşem vanalarının açık olduğundan güvenilir olun. Kombi basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Sadece işlemlere rağmen hala mesele düzelmezse; güvenlik termostatı arızalı olabilir. Bu durumun yanı sıra; kart, pompa, eşanjör, üç yollu vana arızası olabilir. Filtre ve tesisatı da denetlemek gerekir.

E03 Arızası Hava tazyik anahtar problemi olarak malum arıza kodudur.

Çözüm Bu durumda aygıt emek verme sağlamaz. Teknik açıdan yardım almanız gerekmektedir.

E05 Arızası Çıkış su ntc problemi anlamındadır.

Çözüm Bu sorunda çıkış su ntc diye adlandırılan parça kalorifer sensörüdür.

E06 Arızası Kullanım suyu ntc problemi olarak bilinir.

Çözüm Bu durumda sıcak su kullanımı engellenir. Yardım almak adına Baymak Servisi ile iletişimde kalmanız gerekmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem ya da uygulama da bulunmamaktadır. Sıcak su sensörünün yanı sıra mesele kablolarda da olabilmektedir. Ek olarak düşük ihtimalle de olsa borularda nemlenme olabilir. Net bir teşhis için kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

E10 Arızası Düşük su tazyik sorunudur.

Çözüm Bu durumda aygıt çalışmaz ve çalışmasını durdurarak bloke olur. Aleti çalıştırmak ve tekrardan çalışmasına destek olmak adına su basmanız gerekmektedir. Şu demek oluyor ki bar kıymetini istenilen seviyeye getirmeniz gerekmektedir.

E26 Arızası Cihazda aşırı ısınma problemi bulunduğunu bildiren bir hata kodudur.

Çözüm Dairenizde en azından 3 petek vanasının açık olması gerekmektedir. Bu kontrolü sağlamalısınız. 3 ten azca petek vanası açık ise birkaç petek vanasını açarak bir süre bekleyin ve aleti resetleyin. Kombi su basıncı düşük durumda ise su basarak basıncı yükseltmeniz gerekir. Gene de düzelme durumu olmaz ise; aşırı ısınma sorunlarında limit termostat devreye girerek aleti koruma altına almaktadır. Bundan dolayı de bloke etmektedir. Bu durumun başlıca sebepleri ise; ana eşanjördeki tıkanma, sensör arızası, kart problemi, pompadaki sıkışma, üç yollu vanadaki konum değişiklik yapma, üç yollu vananın ortada kalması, kalorifer filtresinin tıkanması ve kalorifer tesisatında tıkanma durumlarıdır. Kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x