Baymak Digitech Arıza Kodları

Aşağıda yer edinen hata kodları Baymak Digitech 24 Fi model kombiler hakkındadır.

A01 Arızası Başarısız ateşleme problemi olarak bilinir.

Çözüm Bu durumda kullanıcı olarak dairenizde gazın olduğundan güvenilir olmanız gerekmektedir. Dairede gaz olduğundan eminseniz kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini 3 kez tekrarlamanız sonrasında mesele hala devam ederse bu durumda yardımları Baymak Servis’inden almalısınız. Bu durumun sebepleri; elektronik kart, gaz grubu, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu olabilir.

A03 Arızası Güvenlik termostat problemi olarak da malum hata kodudur.

Çözüm Bu durumda aygıt kendini kilitler ve çalışmasını durdurur. Arıza durumunda kombiyi resetlemek, tazyik düşük ise su basma işlemi uygulamak, petek ve döşem vanaları kapalı ise açık konuma getirmek gerekir. İşlemlere karşın hala mesele devam etmekte ise servis yardımı almak gerekir. Bu arıza durumunda; eşanjör, sensör, kart, üç yollu vana, pompa şeklinde parçaları ek olarak filtre ve tesisatı denetlemek gerekir.

E03 Arızası Hava tazyik anahtar problemi anlamına gelir.

Çözüm Bu durumda cihazınız çalışmasını durdurur. Hava tazyik anahtar problemi olarak adlandırılır.

E05 Arızası 

Çıkış suyu sensör sorunudur.

E06 Arızası Kullanım suyu sensör problemi.

Çözüm Digitech kombide bu şekilde bir problemi yaz kış yaşayabilirsiniz. Mühim olan arıza durumunda yapılması gerekendir. Kullanıcı olarak probleminin çözümlenmedi adına yapabileceğiniz işlem ya da uygulama bulunmaz. Sıcak su ntc si olarak da adlandırılan parçada mesele olabilir, kablolarda kısa dönem ya da kopma olabilir. Ek olarak düşük ihtimalle de olsa sensör borularında nemlenme olabilir. Uzman servis ekiplerinde yerinde tespit ve müdahale gerekeceğinden servisi aramalısınız.

E10 Arızası Düşük su tazyik sorunudur.

Çözüm Şu demek oluyor ki kombide kafi su bulunmadığından aygıt arızaya geçmiş anlama gelir. Arızanın çözümü adına Digitech kombiye su basmanız gerekmektedir. Digitech model kombilerde bar göstergesi cihazın sağ alt tarafındadır. Digitech kombilerde doldurma musluğu sağ altta mavi renktedir.

E26 Arızası Aşırı ısınma sorunudur.

Çözüm Bu durumda aygıt bloke olur ve çalışmaz. Ilk olarak aleti resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında düzelme eğer olmazsa eğer; kalorifer ve döşem vanalarının açık olduğundan güvenilir olun. Son işlem olarak kombi su basıncı düşük ise su basma işlemi uygulayın. Gene de sorunda düzelme olmuyor ise, servis ekiplerinin yerinde tespiti gerekir. Cihazda aşırı ısı sebebi ile güvenlik termostatı devreye girmiştir. Bu durumda; ana eşanjörde kireçlenme yada tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma, tesisatta tıkanma, kart-sensör arızası, devir daim pompasında sıkışma, üç yollu vanada konum değişiklik yapma ya da arada kalma şeklinde durumlar söz mevzusu olabilmektedir. Teşhis ve müdahale adına ne olursa olsun Baymak Servisi’nden yardım almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x