Baymak Falke Fx 24 Fi Arıza Kodları

A01 Arızası Nedir? Ateşleme problemi.Çözüm Brülörde yanma olmadığını anlayabileceğimiz ve bu sebeple de cihazın emek vermemesi ile karşılaşabileceğimiz bir arıza kodudur. Derhal her bir kullanıcının başına gelebilmektedir. Servis çağırmadan ilkin kombinize ve dairenize gaz geldiğinden güvenli olmalısınız. Bunun için gaz vanalarına bakabilir kapalı ise açabilirsiniz. Ya da doğalgazla çalışan başka bir cihazınız var ise çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden eminseniz eğer aleti resetlemeyi deneyebilirsiniz. Resetleme işlemini de en fazla 3 kez yapabilirsiniz. 3 reset sonrasında sorununuz eğer düzelmiyorsa; başta anakart olmak suretiyle, gaz valfi, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu şeklinde parçalarda problem olabilir. Bu yüzden de kesinlikle uzman bir Baymak Servisi ile görüşerek yardım almalısınız.

A03 Arızası Nedir? Güvenlik termostat sorunudur.

Çözüm Limit termostatta oluşan arızayı belirtir. Bu durumda net tespit ve çözüm adına kesinlikle işi uzmanına bırakmalısınız.

E03 Arızası Nedir? Hava tazyik anahtarı sorunudur.

Çözüm Atık gaz sisteminde problem bulunduğunu belirtir.

E05 Arızası Nedir? Çıkış suyu sensöründeki arızayı belirtir.

Çözüm Çıkış suyu sensörü derken bahsedilen kalorifer ntc sidir.

E06 Arızası Nedir? Kullanım suyu sensöründeki arızayı belirtir.

Çözüm Sıcak su sensörü olarak da adlandırabilmemiz mümkündür. Sıcak su arızası ile karşı karşıya gelirsiniz. Bu sorunda tek sebep sensör de değildir aslen. Sensörün yanı sıra kablolarda da problem olabilmektedir. Kablolarda kopma yada kısa dönem olabilir. Teknik olarak kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

E10 Arızası Nedir? Döşem basıncının düşük bulunduğunu belirtir.

Çözüm Falke Fx 24 Fi model kombide basıncın düşük bulunduğunu belirtir. Kombinin sağ altına bakarsanız bar göstergesi 1 barın altındadır. Sağ altta monteli olan “mavi doldurma musluğu” nu ilkin aşağı çekip sonrasında sola çevirmeniz gerekir.

E26 Arızası Nedir? Maksimum ısı uyarısıdır.

Çözüm Falke Fx 24 Fi model kombilerde oldukça sık karşımıza çıkan arıza durumudur. Bu probleminin birden oldukça yaşanma sebebi bulunmaktadır. Örnek olarak en basiti kombinizin su basıncını denetim etmelisiniz. Su basıncı düşük ise su basmanız gerekir. Bu şekilde uzun süre kullanıldı ise kuru yanma yapmış olabilir. Kombiniz eğer kalorifer konumunda ise bu durumda kalorifer vanalarının açık olduğundan güvenli olmalısınız. Vanalar kapalı ise açmalısınız. Minimum 3 kalorifer vanası kesinlikle açık olmalıdır. Problem gene de devam ederse eğer bu durumda karşınıza çıkabilecek problemler: ana eşanjörde kireçlenme, üç yollu vananın konumunu değiştirmesi, üç yollu vananın ortada kalması, pompanın sıkışması, kart arızası, sensör arızası, tesisatta tıkanıklık yada pislik tutma görevinde olan kalorifer filtresinin tıkanmasıdır. Bu durumda net tespit ve çözüm için kesinlikle servis yardımı alınmalıdır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x