Baymak Quasar 24 Fi Arıza Kodları

30 Ledi Yanıp Sönüyor Gaz bekletme problemi.Çözüm Şu demek oluyor ki cihazda ateşleme problemi bulunduğunu belirtir.

40 Ledi Yanıp Sönüyor Aşırı ısı termostat devresi açık durumda.

Çözüm Şu demek oluyor ki aşırı ısınma sebebi ile limit termostat açılmış ve aygıt bloke konumda anlama gelir. Aşırı ısınma durumunun yaşanması birçok etmene bağlı olabilmektedir. Servis öncesi düğmeyi R konumuna getirerek reset uygulaması yapmalısınız. Resetlemeden sonrasında problem düzelir ise kullanıma devam edebilirsiniz. Fakat arızada düzelme olmuyor ise; ana eşanjör, pompa ve üç yollu vana, sensör, kart benzer biçimde mühim parçalarda problem olabiliyorken, kalorifer filtresinde tıkanma ya da tesisatta tıkanıklık benzer biçimde durumlar da söz mevzusu olabilmektedir. Teknik açıdan arızanın net teşhis edilerek çözümlenmesi adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

50 Ledi Yanıp Sönüyor Atık gaz sistem problemi.

Çözüm Baymak Quasar model kombilerin 24 fi ve i çeşitleri bulunmaktadır. Quasar 24 Fi modeller hermetik, Quasar 24 i model kombiler bacalıdır. Her iki çeşitte hava akışı kısaca atık gaz sistemi aynı değildir.

60 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma devresindeki su tamamlanmamış.

Çözüm Kombi tesisatında su olmadığını belirten ve genel anlamda oldukca sık yaşanmış olan arıza durumudur. Döşem suyu azaldığı için aygıt arızaya geçer. Bu durumda tesisata su basmak gerekir. Quasar 24 Fi/i model kombinin altında monteli durumda olan doldurma musluğunu yavaşça sola doğru çevirin. Su sesini duyduğunuzda su basma işlemi adım atar. Arıza ledinin yanıp sönmesi durana kadar su basmaya devam edin. Problem düzelir ise işlemi sonlandırın ve doldurma musluğunu kapatmayı ihmal etmeyin. Arıza düzelmezse düğmeyi R konumuna getirerek resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza düzelmezse, işlem yapılamıyorsa yada bu problemi oldukca sık yaşamaya başladıysanız ne olursa olsun Baymak Servisi yardımı almalısınız.

70 Ledi Yanıp Sönüyor Kullanım suyu probu problemi.

Çözüm Sıcak su sensör arızası denilebilir. Sıcak su problemi yaşarsınız ve kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Sıcak su sensörünün arızalı olması, sensör bağlantılarında problem olması yada sensör borularının nemlenmesi sebebi ile yaşanabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman desteği almanız gerekmektedir.

80 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma probu problemi.

Çözüm Şu demek oluyor ki kalorifer sensörü arızası denilebilir. Kalorifer sensörü arızasının yanı sıra borularda rutubet durumu ya da bağlantılarda kopma-kısa dönem durumu söz mevzusu da olabilmektedir. Bu arıza durumunda teknik açıdan arızanın tespit edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

70-80 Ledi Yanıp Sönüyor Kireçlenme başlamış.

Çözüm Bu arıza durumunda cihazın bakıma ihtiyacı var anlama gelir. Kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamanızı tavsiye ederiz. Her iki led de aynı anda yanıp sönüyor ise; sistemde kısaca tesisatta hava olabilir, döşem tıkanmış olabilir yada pompada problem olabilir. Arızanın net teşhis edilerek çözümlenmesi açısından Baymak Servisi yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x