Bosch Silver Arıza Kodları

C1/A4/80°C Diferansiyel tazyik şalteri işletme esnasında açılıyor.

Çözüm Fan devir hızı sağlamadığında bu mesele yaşanır.

C6/A4/70°C Diferansiyel tazyik şalteri devreye girmiyor, devreyi kapatmıyor.

Çözüm Ateşleme esnasında prosestatın devreye girmediğini ya da devreyi kapatmadığını belirtir.

E9/40°C Aşırı ısınma durumu.

Çözüm Bu sorunla karşılaştığınız süre ilkin kombi basıncını deneyin. Tazyik düşük ise kombi tesisatına 1,5 bar kadar su basmalısınız. Su basma işleminden sonrasında arızada düzelme olmaz ise resetleme işlemi uygulayın. Netice aynı ise peteklerin tarafındaki vanaları deneyin. Minimum 3 petek kesinlikle kullanılır şekilde olsun şu demek oluyor ki vana açık olsun. Arkasından kombi altındaki kalorifer döşem vanalarına bakın. Vanalar kapalı ise açın. Sorunda düzelme olmaz ise; ana eşanjörde, üç yollu vanada ya da devir daim motorunda mesele olabilir. Döşem tıkalı ya da tesisatta hava olabilir. Kalorifer filtresinde tıkanma olabilir. Arızanın teşhisi ve çözümü için servisi aramalısınız.

E2/40°C-50°C Gidiş suyu sensör problemi.

Çözüm Kalorifer gidiş suyu ısı sensörü arızası da diyebiliriz. Sensör arızalandığında, sensör kablolarında yada bağlantılarında mesele olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Teknik açıdan arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

EA/50°C Alev algılanmıyor.

Çözüm Brülörde alev algılanmadığı süre yaşanır. Bu sorunda aygıt ateşleme yapamıyordur. Ateşleme sisteminde mesele olabilir. Arıza durumunda ilkin gaz giriş kontrolü yapın. Doğrusu konuta gaz geliyor mu? Kombiye gaz geliyor mu diye deneyin. Gaz vanaları açık durumda ise kombiye de gaz gelmesi gerekir. Gaz geldiğinden eminseniz eğer servis öncesi kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işleminden sonrasında da arıza durumu devam etmekte ise; elektrotlarda (iyonizasyon ve ateşleme), gaz armatöründe ya da elektronik kartta mesele olabilir. Arızanın yerinde teşhis edilerek çözümlenmesi açısından kesinlikle uzman desteği alın.

B1/50°C-60°C Seçim şalteri arızası.

Çözüm Seçim şalterinin pozisyon seçiminde mesele bulunduğunu belirtir. Bu arıza durumunda cihazınıza müdahale etmeden kesinlikle servis yardımı almalısınız.

A7/60°C-70°C Sıcak su sensörü arızalı ya da yanlış montaj.

Çözüm Kullanım suyu sensöründe, sensör kablolarında yada borularında mesele olabileceğini ya da daha öncesinde uygulama yapılmış oldu ise montajının yanlış yapıldığını belirtir. Bu arıza durumunda cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.

CE/40°C-50°C-60°C-70°C Kalorifer devresi ısı artışı hızı devasa yükseklikte.

Çözüm Isıtma devresi ısı artışının olması gerekenden daha süratli bulunduğunu belirtir. Bu arıza durumunda aleti ilkin resetleyin. Arkasından kalorifer vanalarının ve döşem vanalarının kapalı şekilde olmadığından güvenli olun. Vanalar açık, resetleme sonrası da arızada düzelme olmuyor ise; döşem tıkalı olabilir, tesisatta hava olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, ana eşanjör kireçli ya da tıkalı olabilir, pompa sıkışmış olabilir. Arızanın yerinde teşhis edilmesi ve probleminin çözümlenmesi için Bosch Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x