Buderus Logamax U052/U062 Arıza Kodları

Sunacağımız bilgiler Buderus Logamax U052-24/28K – Buderus Logamax U052-24/28 ek olarak Buderus Logamax U062-24 K – Buderus Logamax U062-28 K model kombiler için geçerlidir.

SH Arızası EMS işletiminde kesinti.

Çözüm Bu durumla karşılaştığınız vakit kesinlikle Buderus Servisi’ni yardım için aramanız gerekmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz uygulama olmamaktadır. Kablolarda mesele olabilmektedir. Sadece uzman servis ekibi yerinde gördüğünde ihtiyaç duyulan tespit ve müdahaleyi yapabilir.

CL Arızası Sıcak su sensörü problemi.

Çözüm Bu durumda aygıt sıcak su vermeyebilir ya da su kafi şekilde ısınmayabilir.

CP Arızası Boyler sensörü algılamıyor.

Çözüm Boyler sensöründe ya da bağlantı kablolarında mesele bulunduğunu anlayabileceğimiz arıza kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir. Ya da kablolarda kopma yada kısa dönem durumu söz mevzusu ise ona nazaran müdahale yapılır. Bundan dolayı de kesinlikle servis yardımı almalısınız.

9C Arızası Kod anahtarı algılamıyor.

Çözüm Bu durumda kod anahtarının yerine tam takılmadığını ve tekrardan takılması icap ettiğini anlayabiliriz. Kod anahtar numarası denetim edilmeli, ölçülmeli lüzumlu ise değişimi sağlanmalıdır. Fakat bu durum servis müdahalesi gerektirdiği için servisi aramalısınız.

3A Arızası Prosestat işletme esnasında açıyor.

Çözüm Bu durum  kombinin fanın devir hızının sağlanamadığını da göstermektedir. Bu durumda fan, prosestat ve atık gaz tahliyesi denetim edilmelidir. Mesele neyden kaynaklı ise servis ekipleri tespit edip müdahaleyi gerçekleştirecektir. Anakartta da mesele olabileceğinden yerinde görülmesi ve müdahalenin yapılması gerekmektedir.

QP Arızası Prosestat açmıyor.

Çözüm Bu durumda prosestatın açılmadığını ve sessiz kaldığını anlayabiliriz. Prosestat kontrolü yapılmalıdır ki bunun için de yapmanız ihtiyaç duyulan servis talep etmek ve yardım almaktır. Prosestatın yanı sıra mesele anakart ile ilgili da olabilir.

3C Arızası Prosestat kapatmıyor.

Çözüm Bu durumda prosestat ya da atık gaz tahliyesi uzman takımlar tarafınca denetim edilmelidir. Parça değişimi gerektirecek bir arıza kodu olabileceği için müdahaleyi uzman servis ekiplerine bırakmalısınız. Prosestat kapanmıyor ise mesele fan yada anakart ile ilgili da olabilmektedir. Uzman yardımı alırsanız mesele yerinde tespit edilir ve meydana getirilen müdahale ile mesele çözümlenir.

-Arızası Dış hava termostatı algılanmıyor.

Çözüm Bu durumda dış hava termostatı ve bağlantı kabloları denetim edilmelidir. Dış hava sensörü yoksa eğer mesele elektrik aksamında olabilmektedir. Net tespit ve müdahale için kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

2E Arızası Döşem su basıncı düşük.

Çözüm Kombide olması ihtiyaç duyulan suyun azca olup kafi suyun olmadığını özetleyen arıza kodudur.

8Y Arızası 8-9 köprüsü algılanmıyor.

Çözüm Soketin yerine oturmaması, köprünün tamamlanmamış olması ya da yerden ısıtma ısı sınırlayıcısının devreye girmiş olması bu probleminin yaşanmasına sebep olabilmektedir. Bu şekilde bir durumda yapılması ihtiyaç duyulan şey servis talep etmek ve aleti kesinlikle müdahalede bulunmamaktır.

2P Arızası Isıtma devresinde ani ya da süratli ısı yükselmesi.

Çözüm Bu durumun yaşanma sebeplerinden biri pompa problemi diğeri by pass hattında mesele olmasıdır. Bunun yanı sıra ana eşanjördeki kireçlenme yada tıkanma, tesisattaki tıkanıklık, kalorifer filtresinin tıkanması, üç yollu vananın arızalı olmadı şeklinde durumlar da söz mevzusu olabilir. Cihazda su olduğundan güvenli olun. Tazyik düşük durumda ise su basma işlemi uygulayın. Aygıt petek konumunda iken bu mesele yaşandı ise petek vanalarının açık olduğundan güvenli olun. Resetleme işlemi uygulayın. Netice değişmiyorsa Buderus Servisi’nden yardım almalısınız.

4Y Arızası Gidiş suyu ısı sensör problemi.

Çözüm Bu durumda ısı sensörü kontrolü sağlanmalıdır. Bir de bağlantı kablolarında eğer kısa dönem ya da kopma var ise de bu mesele meydana gelebilmektedir. Ek olarak sensör borularında nemlenme durumu da söz mevzusu olabilir. Yardım için kesinlikle servisi aramalısınız.

4C Arızası Güvenlik termostatı problemi.

Çözüm Aşırı ısınma sebebi ile güvenlik termostatının olaya müdahale ettiğini belirten arıza kodudur. Sistemde hava olabilir, cihazın basıncı düşük olabilir, petek konumu açık ise petek vanaları kapalı olabilir. Bu kontrolleri servis öncesi yapmalı, aleti birkaç kez resetlemelisiniz. Sorunda düzelme durumu olmaz ise kesinlikle servisi aramalısınız.

6A Arızası Alev algılanmıyor.

Çözüm Cihazda gaz girişinin olmadığını belirten arıza kodudur.

EC Arızası Dahili mesele.

Çözüm Elektrik soket kontaklarında, ateşleme kablolarının bağlantılarında mesele var ise bu durum meydana gelmektedir. Bu durum karşısında kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek şey biran ilkin servis talebinde bulunmaktadır. Cihazın kart problemi olduğundan kart tamiri ya da değişimi gerekebilmektedir. Ne olursa olsun servis yardımı almalısınız.

EL Arızası Referans gerilimi hatalı (dahili düşük voltaj).

Çözüm Konuta ya da kombiye gelen voltajın düşük bulunduğunu belirtir. Aygıt bu durumda kendini otomatik resetleyeceğinden resetleme işlemi uygulamanıza gerek kalmamıştır. Bir süre kadar bekleyin. Voltajlar düzeldiğinde probleminin düzelme olasılığı vardır. Uzun süre bekleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise elektronik kart hasar görmüş olabilir. Bu durumda elektronik kart tamiri yada değişimi gerekeceğinden uzman yardımı almalısınız. Yalnız mesele yine edebileceğinden kesinlikle kombi regülatörü kullanmalısınız.

6C Arızası Gaz kesildiği halde alev devam ediyor.

Çözüm Bu hata kodunun bir öteki açıklamasıdır. Bu durumda gaz valfinde yada kablolarında mesele olabilir, elektrot seti de bu anlamda denetim edilmeli mesele ne ise uzman servis ekibi tarafınca tespit edilip müdahalesi yapılmalıdır. Bundan dolayı de bu arızayı yaşayan kullanıcı biran ilkin çözüm için servis çağırmalıdır.

EP Arızası Reset düğmesine uzun süre basılmış.

Çözüm Cihazda bulunan reset butonuna 30 saniyeden fazla basılmış olduğu vakit ekranda beliren arıza kodudur. Bu durumda reset butonuna tekrardan basmalısınız. Mesele devam ederse aleti şalterinden kapatıp tekrardan açmalısınız. Sorun çözümlenecektir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x