Demirdöküm Nanomix Hata Kodları

F0 Arızası Düşük su basıncı hatasıÇözüm Nanomix kombi tesisatındaki suyun yetersiz bulunduğunu özetleyen arıza kodudur. Demirdöküm Nanomix kombide bu hata kodu yer aldığında kullanıcı olarak cihaza su basmanız gerekmektedir. Kombi altında yer edinen doldurma musluğu ile bar kıymetini 1,5 e getirmeniz gerekir. Bu değere ulaştığında aygıt normale dönecektir. Düzelme durumu olmaz ise en fazla 3 kez Nanomix kombiyi resetlemelisiniz. Reset sonrasında da düzelme durumu olmaz ise Demirdöküm Servisi’ni arayıp yardım almanız gerekmektedir.

F1 Arızası Limit termostat hatası

Çözüm Nanomix kombilerde aşırı ısınma problemi olduğu süre ekranda bu hata kodu yer alır.

F2 Arızası Kullanım suyu sensör problemi

Çözüm Demirdöküm Nanomix model kombide bu hata kodu olduğu süre sıcak su problemi yaşarsınız. Sıcak su için vazife alan sensörde mesele bulunduğunu belirtir. Sensör arızasının yanı sıra; sensör borularında nemlenme yada kablolarda kopma-kısa dönem durumu da söz mevzusu olabilir. Net tespit ve müdahale için servisi aramalı yardım almalısınız.

F3 Arızası Döşem gidiş ve dönüş suyu ısı sensör problemi

Çözüm Bu arıza durumun da peteklerinizde ısıtma durumu söz mevzusu olmaz yada azca ısıtma yapar. Arızanın onarımı adına yapılması ihtiyaç duyulan şey sensör değişimi olmaktadır. Bunun yanı sıra sensör kablolarda kopukluk ve kısa dönem durumları söz mevzusu olabiliyorken borularda nemlenme durumu da söz mevzusu olabilmektedir. Bundan dolayı de net tespitin yerinde yapılması gerekmektedir. Uzman yardımı almalısınız.

F4 Arızası İyonizasyon-ateşleme problemi

Çözüm Bu şekilde bir arıza kodu ile karşılaştığınız süre ilk olarak konutunuzda gaz olup olmadığına bakın. Genel olarak gaz yokluğu problemi olarak bilinir. Gaz vanalarının açık olduğundan güvenilir olun. Gaz geldiğinden eminseniz eğer kombinizi resetleyin. Resetleme sonrasında mesele düzelmez ise Demirdöküm Servisi yardımı alınız. Bu şeklinde arıza durumlarında; anakart, gaz armatörü, ateşleme ve iyonizasyon problemi olabilmektedir. Tespit uzman takımlar aracılığı ile yerinde yapılır ve arızanın sebebi yerinde bulunarak çözümlenir. Bu durumda uzman yardımı almanız şarttır.

F5 Arızası Baca ısı sensörü problemi

Çözüm Nanomix model yoğuşmalı kombilerde bu sorunla karşılaştığınız süre cihaza müdahalede bulunmadan net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

F6 Arızası Dış ortam sensör sorunudur.

Çözüm OTC problemi olarak da bilinir. Kombide dış hava sensörü yer ediniyor ise dış ortam sıcaklığına nazaran kombiyi çalıştıramıyor şu demek oluyor ki mesele var anlamına gelir. Dış hava sensörü yoksa da elektrik aksağında sorun olabilmektedir. Problemi net bulmak ve çözümlemek amacı ile servis yardımı almak gerekir.

F8 Arızası Fan hızının limit haricinde olduğu hata kodudur.

Çözüm Nanomix kombide devirli fan problemi diyebiliriz. Devirli demek dönüş hızı değişiyor anlamına gelir. Bir çok kombide aynı hızda emek harcama mevcuttur. Devirli fanlar yanma durumuna nazaran emek harcama sağlar. Hızı da düşerek artabilir. O fanların hızının normalinden değişik bulunduğunu belirten hata kodu olmaktadır. Bu durumla ilgili yardımları Demirdöküm Servisi ekibinden alabilirsiniz.

F9 Arızası Parametrenin yüklendiği hata kodudur.

Çözüm Bir süre kadar bekleyin. Ekrandaki hata kodu düzelmez ise birkaç resetleme işlemi yapın. Gene de netice alamadıysanız ne olursa olsun servis yardımı almalısınız.

FF Arızası Donanım/Topraklama/İşlemci problemi

Çözüm Nanomix kombide bu hata kodunun anlamı elektronik kart ya da topraklama problemi olarak bilinir. Bu mesele yaşanıldığı süre cihazda emek harcama durumu söz mevzusu olmaz. Elektronik kart arızası olabileceğinden Demirdöküm Nanomix Kombi Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir. Kart onarım ya da değişiklik işlemi gerekebilir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x