Demirdöküm Sargon Premix Hata Kodları

F0 Arızası Döşem su tazyik problemiÇözüm Sargon Premix kombi kullanıcıları bu hata kodu ile karşılaşmış olduğu vakit kombi bar değerine bakmalıdır. Bar göstergesi ya “0” değerine yakın şu demek oluyor ki düşük ya da “3” kıymeti üstünde şu demek oluyor ki yüksek olabilir. Tazyik 0 a yakınsa şu demek oluyor ki düşük ise sol alt tarafta yer edinen siyah renkteki doldurma musluğu ile su basma işlemi yapmanız gerekir. Siyah doldurma musluğunu sola doğru çevirdiğiniz vakit su sesi gelir ve tazyik ilerlemeye adım atar. Tazyik kıymeti 1,5 bara ulaştığında su basma işlemini tamamlamış olmuş olursunuz. Siyah doldurma musluğunu sağa çevirerek kapattığınızda ekrandaki F0 hata kodu silinecek mesele düzelecektir. Tazyik 3 üzerindeyse şu demek oluyor ki yüksek ise kombiye en yakın kalorifer havasını alarak basıncı düşürebilirsiniz. İşlemlerden sonrasında arızada düzelme olmaz ise aleti kesinlikle resetleyin. Resetleme sonrasında netice alınamıyorsa yada işlemi yapamadıysanız servis yardımı almanız gerekir.

F1 Arızası Aşırı ısınma güvenlik termostat problemi

Çözüm Sargon Premix kombide limit termostat problemi olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Aygıt içindeki su sıcaklığının 90° üzeride bulunduğunu ve bu sebeple limit termostatın olaya müdahale ettiğini belirtir. Aşırı ısınmaya karşı koruma sağlar.

F2 Arızası Kullanım suyu sensör problemi

Çözüm Sargon Premix kombide bulunan sıcak su parçalarından kabul edilen sensörde mesele bulunduğunu belirtir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmaz. Çözüm amacı ile servis yardımı almalısınız. Sıcak su sensöründe arıza, sensör kablolarında kısa dönem yada kopma, sensör borularında nemlenme olabilir. Tespit ve müdahale için kesinlikle servisi aramalısınız.

F3 Arızası Döşem suyu sensör problemi

Çözüm Aygıt içinde yer edinen kaloriferler için görevde olan sensörde mesele olduğu vakit bu hata kodu ile karşı karşıya gelirsiniz. Kalorifer sensöründeki sorun, kalorifer sensör kablolarındaki kopma yada kısa dönem durumu, borularda nemlenme sebebi ile bu mesele yaşanıyor olabilir. Bu durumda tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

F4 Arızası Ateşleme- İyonizasyon problemi

Çözüm Bu durumda ilk olarak dairenizde doğalgaz olduğundan güvenli olmalısınız. Gaz vanalarını denetim edebilir, kapalı ise açabilirsiniz. Daha sonrasında kombinize birkaç kez reset atmalısınız. Resetleme uygulaması neticesinde netice değişmezse eğer; iyonizasyon elektrodunda, ateşleme elektrodunda gaz valfinde yada anakartta mesele olabilir. Gene de net teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

F5 Arızası Hava akış problemi

Çözüm Kullanılan Sargon Premix kombide bu mesele yaşanıldığı vakit emek verme durumu söz mevzusu olmaz. Sargon Premix kombiler yoğuşmalı kombiler olmaktadır. Hava akış sorunlarının birden oldukca sebebi bulunmaktadır. Örneğin fanın arızalı olması yada anakartta mesele olması şeklinde durumlarda yaşanılabilir. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden net teşhis ve çözüm adına kesinlikle Demirdöküm Servisi yardımı almalısınız.

F6 Arızası Dış hava sensör problemi

Çözüm Kombide yer edinen dış hava sensöründe mesele bulunduğunu belirten arıza kodudur. Dış hava sensörü bir çok kombide yer almaz. Görevi ise dış ortam sıcaklığına bağlı olarak kombiyi çalıştırmaktır. Dış hava sensörü olan kombilerde bu mesele olduğunda dış hava sensöründe mesele olduğu anlamına gelir. Fakat kombinizde dış hava sensörü yoksa ve bu mesele yaşanıyor ise elektriksel bir arıza durumu söz mevzusudur. Net tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

F7 Arızası Fan geri besleme sinyali problemi

Çözüm Fan yoğuşmalı tip Sargon Premix model kombilerde hava akışında mühim parçalar içinde gelmektedir. Fan geri besleme problemi da fandaki mevcut arızayı belirtir. Yalnız bu şeklinde durumlarda mesele yalnız fan ile ilgili olmaz, fanı yöneten anakartta da mesele olabilmektedir. Uzman yardımı alırsanız eğer mesele yerinde görülecek ve tespit sonrası ihtiyaç duyulan müdahale yapılacaktır.

F8 Arızası Fan dönüş hızında mesele

Çözüm Sargon Premix kombide devirli fan bulunmaktadır. Devirlinin anlamı da dönüş hızında değişmenin olmasıdır. Bir çok fan aynı hızda iş yapmaktadır. Devirli fanlarda ise durum bu şekilde değildir. Yanmaya bağlı olarak hızı düşüp çıkabilmektedir. Bu şekilde çalışan fanın hızının düzgüsel olmadığını normalden değişik bulunduğunu belirtir. Yardımlar için Demirdöküm Servisi’ni aramalısınız.

F9 Arızası Fanın durması gerektiği yerde durmaması problemi

Çözüm Cihazın emek harcaması açısından mühim olan fanın durması gerektiği noktalarda durmayarak çalışmasını devam ettirdiğini belirtir. Bu durumun yerinde tespit edilmesi ve çözümlenmesi gerekmektedir. Kesinlikle işi uzmanına bırakarak uzman yardımı almalısınız.

OC Arızası

Dış hava sensörünün olaya müdahale ettiğini belirtir.

CC Arızası

Dış hava sensörünün devrede olmadığını belirtir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x